Kapat
Arama yapmak için en az bir kelime giriniz.
Başa dön

Ankara-Eskişehir gezimizi gerçekleştiriyoruz

29 Ekim-10 Kasım tarihleri arasındaki zaman diliminde her yıl gerçekleştirmeye başladığımız Anıtkabir ziyaretimizi bu yıl da 9-10 Kasım tarihlerinde gerçekleştireceğiz.

29 Ekim-10 Kasım tarihleri arasındaki zaman diliminde her yıl gerçekleştirmeye başladığımız Anıtkabir ziyaretimizi bu yıl da 9- 10 Kasım tarihlerinde gerçekleştireceğiz. Ülkemiz açısından büyük önem taşıyan bu tarihleri idrak etmek ve Mustafa Kemal Atatürk’ü saygıyla anmak amacıyla her yıl gerçekleştirdiğimiz gezimize bu yıl Eskişehiri de ekledik. Bilindiği gibi Anadolu Uygarlıklarından Firig ve Hititlerin ana merkezlerinden biri olan Eskişehir çok zengin bir tarihsel dokuya sahiptir. Aynı zamanda ülkemizin en önemli arkeoloji müzelerinden birine de sahip olan Eskişehiri ziyaret ederek gezimizi zenginleştirmek istedik. Gezimizin programı aşağıdaki gibidir:

Buluşma ve Hareket: 8 Kasım’ı 9 Kasım’a bağlayan gece 01.00’dan itibaren buluşuyoruz. Ankara’ya hareketimiz 02.00

I.Gün: Sabah Anıtkabire varış ve resmi tören. Ardından Anadolu Medeniyetleri Müzesi, Etnografya Müzesi, Kurtuluş Savaşı Müzesi gibi tarihimiz açısından büyük öneme sahip mekanların ve Ankara’nın gezilmesi.

II.Gün: Sabah Eskişehir’e hareket Gordion Midas Tümülüsü ve Müzesi gezisi ardından Eskişehir gezisi ve akşam İstanbul’a hareket.

daha fazla+
X