Kapat
Arama yapmak için en az bir kelime giriniz.
Başa dön

9. Sınıfların Mavi Sınıf Dönüşü…

Datça’da Mavi Sınıf sona erdi. Bütün 9. sınıf öğrencileri, 30 Eylül 5 Ekim tarihleri arasında Fransızca, fen ve beden öğretmenleriyle UCPA’daydılar. Bu makalede Datça’da çekilen videoları bulabilirsiniz.

Dersler, fen deneyleri ve su sporlarıyla geçen altı günün ardından öğrenciler okul sıralarındaki yerlerini aldılar. Öğrencilerden bazıları gezinin 4. yılında openbadgelarla onurlandırıldılar.

“Fen”, “spor” ve “doğa” ruhuna sahip öğrencileri ödüllendirmek için üç tane openbadge oluşturuldu.

Mavi Sınıfta nasıl openbadge alınabileceğine dair kriterleri öğrenmek için eSPrit platformuna bakabilirsiniz.

Diğer bir yenilik ise bu güzel geziyi hafızalara kazıyacak olan video kliplerin çekimleriydi. Her sabah, sınıf öğrencilerin oluşturduğu grup stopmotion, slowmotion ve tersten okuma gibi teknikleri kullanarak kısa video klipler yaptılar.

Bu videolara Youtube’dan ulaşabilirsiniz. En çok “izlenen” sınıfa özel bir openbadge verilecektir, bu sebeple videoları izlemeye ve “beğenme”ye bekleniyorsunuz.

Videolara aşağıdan ulaşabilirsiniz:

9A
9B
9C
9D

Ayrıca Mavi sınıf gezisine dair bütün videolarımızı Mavi sınıf 2015 playlistinden izleyebilirsiniz.

Sözü, İstanbul’a dönüş yolunda öğretmenlerimiz tarafından yazılanlara bırakıyoruz:

“Datça UCPA’dan 90 öğrenci ve öğretmen ekibimizle arkamızda güzel anılar bırakarak İstanbul’a dönüyoruz.
Fransızca, fen ve sporun birleştiği UCPA’da günler çok hızlı geçti ve doğa harikası Datça’dan ayrılık zamanı geldi.
Mavi Sınıf, öğrencilerimizin arkadaşlık bağlarını kuvvetlendirirken bir yandan yeni spor dalları ile tanışmalarını ve deneylerle derslerini daha iyi öğrenmelerini sağladı. Dopdolu geçen bir günün sonunda odalarına giderken mutlulukları yüzlerinden okunuyordu.
Mavi ile yeşilin birbirine karıştığı Datça; öğrencilerimize, eğlenerek öğrenmeyi, deneyerek bulmayı, ekipçe çalışmayı, birlikte yaşamayı öğretti.
İstanbul Teknik Üniversitesi’nin projemize katkılarına, UCPA çalışanlarına ve başarılı çalışmalarından dolayı bütün öğrencilerimize teşekkür ediyoruz.”

Mavi sınıf öğretmenleri

daha fazla+
X