Kapat
Arama yapmak için en az bir kelime giriniz.
Başa dön

12.Sınıflar Diplomalarını Alıyorlar!

Her yıl olduğu gibi, 12. sınıfların diploma törenine bu sene de, aileleri ve arkadaşlarından oluşan büyük bir katılım söz konusuydu. Öğrencilerimiz, okulda öğretmenleri ve arkadaşlarıyla geçirdikleri beş yılı vurgulayan, heyecan dolu bir an yaşadılar. Herkesin yeni bir kültürle temas halinde olarak büyüdüğü beş yıllık öğrenme süreci...

Sainte Pulchérie Lisesi Müdürü M. Abellan ve Türk Müdür Başyardımcısı Mme. Akcen’in konuşmaları diploma törenine damgasını vurdu.

“(…) Sizler şimdi artık büyüdünüz. Ağaçlar gibi büyüdünüz, tıpkı bizim amblemimizdeki ağaç gibi, kültür, adalet, özgürlük kavramlarıyla beslenmiş olarak. (…) Ve sağlam kökleriniz derinlere, bu okulun geleneklerine kadar inmiş destek alıyor. Neden korkacaksınız ki? Hümanizmle beslenmiş bir toprakta kök salmış olan ağaçları yerinden sökmek öyle kolay değildir. Candide ya da Voltaire’in de belirttiği gibi bundan böyle “bahçelerinizi ekmeniz” gerekir. Ben eminim ki, bu özdeyiş yaşam felsefeniz olacak ve sizler de kendi hayatlarınızın mimarları olacaksınız. İstediğiniz her zaman bu küçük bahçeye; lisemizin bahçesine gelip, eğitiminizin parfümünü içinize çekebilirsiniz.”
Alexandre Abellan

“(…) Orta öğretim, eğitim yaşamının en zor süreçlerindendir. Kurallarıyla, ölçütleriyle, kazanıma dönüştürülmesi gereken hedefleriyle, başlangıç ve sonu arasında yaşanan dönüşüm ve gelişimleriyle hiç de kolay bir süreç değildir. Siz bu süreci başarıyla tamamlamış olarak bugün buradasınız. (…)Şimdi aldığınız evrensel eğitimin ışığında birer barış güvercini gibi yaşamın uçsuz bucaksız semalarında yol alırken, hedefleriniz büyük, yüreğinizdeki sevgi herkesi kucaklayacak kadar sınırsız olsun, o hedeflere ilerlerken, içleri doldukça eğilen başaklar gibi tevazuyla ilerleyin yolunuzda.”
Minâ Akçen

Konuşmaların ardından öğrenciler, sınıflarına göre sırayla sahneye çıktılar ve salonun alkışları arasında öğretmenlerinden diplomalarını aldılar. Tören bittiğinde tüm davetliler geleneksel balon uçurma anı ve 2013 mezunları fotoğrafı için bahçede buluştular. Ardından Okul Aile Birliği tarafından hazırlanan kokteyl sunuldu.

Öğrencilerimize eğitim hayatlarının devamında başarılar dileriz. Sainte Pulchérie Lisesi’nin kapıları sizlere her zaman açıktır!

Fotoğraflarınızı, 5 Temmuz tarihinden önce, yalnızca okul e-posta adresinizi kullanarak foto@sp.k12.tr adresine e-posta göndermek ve seçtiğiniz fotoğrafların numaralarını belirtmek koşuluyla alabilirsiniz.

daha fazla+
X