Bizi Takip Edin:
connexion
Lisemiz
Eğitim
Okul Hayatı
Öğrencilerin Yaşamı
Kültür ve Sanat
Küresel Eğitim

Takvim

Pzt.
01
Cum.
12
Genel

"Aydın Zihniyetler İçin Kucak Dolusu Kitap" Projesi Kitap Toplama Kampanyası

Okulumuzun 7 yıldan bu yana hayata geçirdiği kitap toplama kampanyası, Bursa yakınlarında ihtiyaç sahibi bir köy okula kütüphane kurmak amacıyla 1 ile 12 Ekim tarihleri arasında düzenlenecektir.

Sorumlu öğretmenler: Minâ AKCEN, Feyzi OCAN

Pzt.
01
Cum.
05
Genel

Fast Book

  • 1 Ekim: 12. Sınıflar
  • 2 Ekim: 11. Sınıflar
  • 3 Ekim: 10. Sınıflar
  • 4 Ekim: 9. Sınıflar
  • 5 Ekim: Hazırlık Sınıfları

Sorumlu öğretmen: Feyzi OCAN

Kat Koridorları

09:20 > 09:27

Sal.
02
Okul Gezİsİ

Orhan Kemal Müzesi’ne Ziyaret

Sorumlu öğretmenler: Filiz VELA, Neşe SERDAR

Hazırlık A ve C

08:00 > 09:20

Sal.
02
Genel

Kaligrafi Atölyesi

Tüm öğretmenlere ve öğrencilere açıktır.
Sorumlu öğretmen: Carole GRANIER

Medyatek - Giriş Kat

11:00 > 11:45

Çar.
03
Genel

Eğitsel Kulüplerin Başlangıcı

Sorumlu Müdür Yardımcısı: Güler KAYHAN

Çar.
03
Genel

Kültür ve Etkinlik Komitesi

Sorumlu öğretmen: Idil SEGUIN

Medyatek

9., 10., 11. sınıflardan bir grup öğrenci

11:00 > 11:45

Per.
04
Genel

University College of London Tanıtımı

İlgilenen velilerimiz tanıtım toplantısına davetlidirler.
Sorumlu öğretmen: Egemen TUNAR

11. ve 12. sınıf öğrencileri - velileri

15:00 > 16:00

Cum.
05
Okul Gezİsİ

Hazırlık Sınıfları Kaynaştırma Programı: Maçka Parkı

Sorumlu öğretmenler: Zeynep ÖNER, Julian BAILLARGUES, Meryem BAŞKAYA

08:45 > 11:45

Cum.
05
Genel

Tiyatro: "Tehlikeli Oyunlar"

Seyyar Sahne sunar.
Daha fazla bilgi için tıklayınız.

Sahne Pulchérie / Okul Binasında

20:30 > 23:00

Cts.
06
Genel

Tiyatro: "Batı"

Kirpi Tiyatro sunar.
Daha fazla bilgi için tıklayınız.

Sahne Pulchérie / Okul Binasında

20:30 > 21:30

Pzt.
08
Cum.
12
Genel

Jacques Brel Anısına Şanson ve Şiir Etkinlikleri

Sorumlu öğretmenler: Christelle DUCROT, Idil SEGUIN, Feyzi OCAN

Medyatek

Pzt.
08
Sınavlar

Büyük Sözlü

Sorumlu öğretmenler: Julian BAILLARGUES, Emilie VIAU GAUDIN, Aysun DEĞİRMENCİ GÖKÇEK, Elise KOLB

10. Sınıflar

Sal.
09
Okul Gezİsİ

Orhan Kemal Müzesi’ne Ziyaret

Sorumlu öğretmenler: Filiz VELA, Neşe SERDAR

Hazırlık B ve D

09:20 > 11:00

Sal.
09
Genel

Campus France Tanıtımı

Gösteri Salonu

11. ve 12. sınıf öğrencileri - velileri

15:00 > 16:30

Per.
11
Paz.
14
Okul Gezİsİ

DŞMUN Konferansları

Sorumlu öğretmenler: Sema TOPAK, Betül GÖRGÜLÜ

Darüşşafaka Lisesi

İngilizce MUN Kulübü

Cum.
12
Genel

Fransa İşletme Okullarının Tanıtımı

Konuşmacı: Jean-Jacques PAUL, Galatasaray Üniversitesi Eski Rektör Yardımcısı

Sınıflar

12. Sınıflar

08:40 > 09:20

Cum.
12
Genel

Film Gösterimi: Barbara

Ücretsiz etkinliktir.
Daha fazla bilgi için tıklayınız.

Sahne Pulchérie / Okul Binasında

20:30 > 22:00

Cts.
13
Genel

Tiyatro: "Hoşdeng"

Ezgi Çelik sunar.
Daha fazla bilgi için tıklayınız.

Sahne Pulchérie / Okul Binasında

20:30 > 21:30

Pzt.
15
Genel

Kanada’da Yükseköğretim Sunumu

İlgilenen velilerimiz tanıtım toplantısına davetlidirler.
Sorumlu öğretmen: Egemen TUNAR

Gösteri Salonu

15:00 > 16:00

Sal.
16
Genel

Sunum: "Monthy Python ve Felsefe"

Çalışmayı 11. sınıf öğrencimiz Bulut Büyükertan sunacaktır.
Sorumlu öğretmen: Nimet KÜÇÜK

Medyatek - Giriş Kat

11:00 > 11:45

Sal.
16
Genel

SPontan Paylaşım Grubu: "10. Sınıf Velileri ile Tanışma ve Önümüzdeki 3 Yıla Bakış"

İlgilenen 10. sınıf velileri davetlidirler.
Sorumlu öğretmen: Egemen TUNAR

Gösteri Salonu

15:00 > 17:00

Çar.
17
Cum.
19
Okul Gezİsİ

Büyükada Kaynaştırma Etkinlikleri

- Hazırlık B ve C: Gidiş 17 Ekim Çarşamba 8.30, dönüş 18 Ekim Perşembe 13.10
- Hazırlık A ve D: Gidiş 18 Ekim Perşembe 8.30, dönüş 19 Ekim Cuma 13.10

Sorumlu Müdür Yardımcısı: Zeynep ÖNER

Hazırlık Sınıfları

Cum.
19
Genel

Konser/Atölye : "Liselerde Caz" - 28. Akbank Caz Festivali

Ercüment ORKUT, Volkan TOPAKOĞLU ve Ediz HAFIZOĞLU’nun katılımlarıyla.
Etkinlik ücretsiz olup herkese açıktır.

Proje sorumlusu: Yasemin ŞAHAN

Gösteri Salonu

16:00 > 17:30

Cts.
20
Genel

Sonbahar Öğretmenler Sempozyumu

Sorumlu öğretmen: Betül GÖRGÜLÜ

Robert Koleji

Cts.
20
Genel

Beyaz Perdede Tiyatro: "Romeo ve Juliet"

La Comédie Française tarafından sahnelenen oyunun, Fransız Kültür Merkezi ve Kirpi Tiyatro işbirliğiyle Sahne Pulchérie’de beyaz perde gösterimi yapılacaktır.
Daha fazla bilgi için tıklayınız.

Sahne Pulchérie / Okul Binasında

20:30 > 23:15

Pzt.
22
Cum.
26
Sınavlar

1 No’lu Ortak Sınavlar - 1. Etap

9., 10., 11., 12. Sınıflar

Sal.
23
Genel

SPontan Öğrenci Paylaşım Grubu - 1. Oturum: "Sınav Kaygısı"

Sorumlu öğretmen: Egemen TUNAR

15:00 > 17:00

Per.
25
Cum.
26
Genel

"Aydın Zihniyetler İçin Kucak Dolusu Kitap" Projesi

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı vesilesiyle ihtiyaç sahibi bir köy okuluna kütüphane kurmak amacıyla bir grup 10. ve 11. sınıf öğrencisi Bursa’ya gidecektir.

Sorumlu öğretmenler: Minâ AKCEN, Feyzi OCAN

Bursa

Cum.
26
Bayram,Tatİl ve Törenler

Cumhuriyet Bayramı Töreni

Gösteri Salonu

09:30 > 11:00

Cum.
26
Genel

Kukla Gösterisi: "Çin Geleneği" - Hong Kong

21. İstanbul Uluslararası Kukla Festivali kapsamında düzenlenmektedir.
Daha fazla bilgi için tıklayınız.

Sahne Pulchérie / Okul Binasında

20:30 > 21:30

Cts.
27
Paz.
04
kas.
Bayram,Tatİl ve Törenler

Ara Tatil

Cts.
27
Genel

Tiyatro: "Sevgili Arsız Ölüm - Dirmit"

Tiyatro Hemhâl sunar.
Daha fazla bilgi için tıklayınız.

Sahne Pulchérie / Okul Binasında

20:30 > 22:00

Pzt.
29
Bayram,Tatİl ve Törenler

Cumhuriyet Bayramı

Bizi Takip Edin:
© 2013 Sainte Pulchérie Lisesi - Çukurluçeşme Sok. No: 7 Parmakkapı 34433 Beyoğlu / İSTANBUL
Tel: 0212 244 25 36 / 292 00 01 - Fax: 0212 252 70 24 / 244 56 79
Web tasarım: Istanbul IT Services | Web geliştirme: Florent Merlet