Bizi Takip Edin:
connexion
Lisemiz
Eğitim
Okul Hayatı
Öğrencilerin Yaşamı
Kültür ve Sanat
Küresel Eğitim

Takvim

Pzt.
24
nis.
Cum.
05
Sınavlar

5 No’lu Ortak Sınavlar

12. Sınıflar

Pzt.
24
nis.
Cum.
05
Genel

Voleybol Turnuvası

Sorumlu öğretmenler: Aziz ALPARSLAN, Ayhan YILMAZ

Spor Salonu / Okul Bahçesi

10:55 > 11:40

Pzt.
01
Bayram,Tatİl ve Törenler

Emekçi Bayramı (Tatil)

Sal.
02
Cum.
12
Sınavlar

6 No’lu Ortak Sınavlar

12. Sınıflar

Sal.
02
Okul Gezİsİ

Frankofon Liseler Arası Edebi Paylaşımlar

Konu: George Orwell’in "1984" adlı romanı

Sorumlu öğretmen: Filiz VELA

Saint Michel Lisesi

09:30 > 12:25

Sal.
02
Genel

Sunum: "FENG-SHUI Felsefesi"

11. sınıf öğrencimiz Melisa Santalu sunacaktır.
Sorumlu öğretmen: Nimet KÜÇÜK

Medyatek - 1. Kat

10:55 > 11:40

Per.
04
Sınavlar

DELF B1 - Yazılı Sınav

9. Sınıflar

Per.
04
Okul Gezİsİ

Frankofon Liseler Arası Bilimsel Paylaşımlar

Konu: Plastik materyeller

Sorumlu öğretmen: Narod BERBEROĞLU

Saint Michel Lisesi

10. ve 11. Fen Sınıflarından 10 Öğrenci

08:45 > 13:00

Per.
04
Genel

Lüdotekte "Perşembe Oyunları"

Sorumlu öğretmen: Korkut DEMİRCİ

Medyatek - Giriş Kat

10:55 > 11:40

Per.
04
Okul Gezİsİ

Bilim Sergisi

Sorumlu öğretmenler: Samira NORI, Thami EL BOUKHARI

Saint Michel Lisesi

10. ve 11. Fen Sınıflarından 24 Öğrenci

18:30 > 20:30

Cum.
05
Genel

Frankofon Öğretmenler ile "Bir Şampiyon İçin Sorular" Yarışması

Sorumlu Öğrenci: İlke TÜZÜN

Gösteri Salonu

12. Sınıflar

13:10 > 14:35

Cum.
05
Genel

Tiyatro: "Batı"

Kirpi Tiyatro sunar.
Daha fazla bilgi için tıklayınız.

Sahne Pulchérie / Okul Binasında

20:30 > 22:00

Cts.
06
Genel

Peynir Günü

Tüm mezunlarımız davetlidir.

Okul Bahçesi

14:00 > 18:00

Pzt.
08
Cum.
12
Okul Gezİsİ

Sarı Sınıf

Sorumlu öğretmen: Thierry CHASSE
Eşlik eden öğretmenler: Mohamed FERKOUS, Christelle JOYEUX, Işıl KANDOLU, Erol BAL

Paris Bölgesi / Fransa

11A ve 11B Sınıfları

Pzt.
08
Cum.
12
Okul Gezİsİ

Turuncu Sınıf

Sorumlu öğretmen: Sébastien MASIN
Eşlik eden öğretmenler: Hervé PORCHER, Thami EL BOUKHARI, Gökçe AKÖZ

Grenoble / Fransa

11C ve 11D Sınıfları

Sal.
09
Okul Gezİsİ

Saint Michel Lisesi Yelken Turnuvası

Sorumlu öğretmen: Ayhan YILMAZ

Fenerbahçe Kalamış Marina

Sal.
09
Paz.
14
Okul Gezİsİ

Tevfik d’Or Tiyatro Festivali

Sorumlu öğretmenler: Güler KAYHAN, Arzu BİGAT

Tevfik Fikret Lisesi/Ankara

Fransızca Tiyatro Kulübü

Çar.
10
Per.
11
Okul Gezİsİ

Geleneksel Sainte Pulchérie Tenis Turnuvası

Sorumlu öğretmen: Aziz ALPARSLAN

Fenerbahçe Dalyan Kulüp

Per.
11
Cum.
12
Sınavlar

Kurtarma Sınavları

12. Sınıflar

Per.
11
Cts.
13
Okul Gezİsİ

Zeka Olimpiyatları

Katılacak öğrenci: Selin KARAHAN - 10C
Sorumlu öğretmen : Berna ANER

Yeditepe Üniversitesi

Cum.
12
Paz.
14
Okul Gezİsİ

Spor Festivali

Sorumlu öğretmenler: Aziz ALPARSLAN, Ayhan YILMAZ

Saint Joseph Lisesi

Cum.
12
Genel

12.Sınıfların Veda Etkinliği

11:00 > 11:40

Cum.
12
Okul Gezİsİ

Gönüllü Öğrencilerin Lape Hastanesi Ziyareti

Sorumlu öğretmenler: Minâ AKCEN

14:45 > 17:00

Cum.
12
Genel

Tiyatro: "Batı"

Kirpi Tiyatro sunar.
Daha fazla bilgi için tıklayınız.

Sahne Pulchérie / Okul Binasında

20:30 > 22:00

Cts.
13
Genel

Robotik ve Teknoloji Fuarı: "SP Maker Faire"

Robotik fuarı hakkında daha fazla bilgi için buraya tıklayınız.
Sorumlu öğretmen: Abidin ZENGİNLER

09:00 > 16:00

Cts.
13
Genel

Lape Hastanesi’nde Kermes

Lape Hastanesi sakinleri yararına, hastanenin bahçesinde Sainte Pulchérie Lisesi gönüllülerinin katılımıyla düzenlenecektir.

14:00 > 17:00

Cts.
13
Genel

Tiyatro: "Tehlikeli Oyunlar"

Seyyarsahne sunar.
Daha fazla bilgi için tıklayınız.

Sahne Pulchérie / Okul Binasında

20:30 > 22:30

Pzt.
15
Cum.
26
Genel

Diana Senechal ile Felsefe ve Sanat Atölyeleri

Sorumlu öğretmen: Nimet KÜÇÜK

11. Sınıflar

Çar.
17
Genel

Suriyeli Mülteci Öğrenciler ile Müzik Atölyesi ve Resim Sergisi

Gençlik ve Spor Bayramı vesilesiyle İhsan Şerif İlk Okulu’ndan gelen Suriyeli öğrenciler ile Arapça, Türkçe ve Fransızca şarkıların seslendirileceği bir koro çalışması ve akabinde mülteci çocuklar tarafından yapılmış resimlerden oluşan bir sergi açılışı düzenlenecektir.

Sorumlu öğretmenler: Işıl KANDOLU, Hervé PORCHER, Yasemin ŞAHAN

11:00 > 14:30

Per.
18
Sınavlar

Kurtarma Sınavları

12. Sınıflar

Per.
18
Genel

Veli - Öğretmen Görüşmelerinin Sona Ermesi

Per.
18
Paz.
21
Okul Gezİsİ

Frankofon Okullar Tiyatro Festivali

Sorumlu öğretmen: Arzu BİGAT

Notre Dame de Sion Lisesi

Fransızca Tiyatro Kulübü

Per.
18
Bayram,Tatİl ve Törenler

Ara Dönem ile Gençlik ve Spor Bayramı Töreni

10. ve 11. sınıflar: 10.15-11.40
Hazırlık sınıfı ve 9. sınıflar: 11.45-13.10

Gösteri Salonu

10:15 > 13:10

Per.
18
Genel

Lüdotekte "Perşembe Oyunları"

Sorumlu öğretmen: Korkut DEMİRCİ

Medyatek - Giriş Kat

10:55 > 11:40

Cum.
19
Bayram,Tatİl ve Törenler

Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı (Tatil)

Cum.
19
Genel

Tiyatro: "Batı"

Kirpi Tiyatro sunar.
Daha fazla bilgi için tıklayınız.

Sahne Pulchérie / Okul Binasında

20:30 > 22:00

Cts.
20
Genel

Fakirlerin Dostu Yardım Kermesi

Daha fazla bilgi için buraya tıklayınız.

Bomonti Fransız Fakirhanesi

10:00 > 16:00

Cts.
20
Genel

Tiyatro: "Yılın En İyi Kadın Oyuncusu"

Seyyarsahne sunar.
Daha fazla bilgi için tıklayınız.

Sahne Pulchérie / Okul Binasında

20:30 > 22:00

Pzt.
22
Cum.
02
haz.
Sınavlar

6 No’lu Ortak Sınavlar

Hazırlık Sınıfı, 9.,10., 11. Sınıflar

Sal.
23
Çar.
24
Sınavlar

Sözlü Sınavlar

Sorumlu öğretmen: Thierry CHASSE

Hazırlık Sınıfları

Çar.
24
Genel

Fransızca ve Türkçe Tiyatro Kulüplerinin Sunumu

Sorumlu öğretmenler: Arzu BİGAT, Zeynep Su KASAPOĞLU

Gösteri Salonu

9., 10., 11. Sınıflar

13:55 > 15:20

Cum.
26
Paz.
28
Okul Gezİsİ

Sultani’17 MFNU Konferansı

Sorumlu öğretmen: Emilie VIAU GAUDIN

Galatasaray Lisesi

Fransızca MUN Kulübü

Cum.
26
Okul Gezİsİ

Gönüllü Öğrencilerin Lape Hastanesi Ziyareti

Sorumlu Öğretmen: Minâ AKCEN

14:45 > 17:00

Cts.
27
Genel

Tiyatro: "Joko’nun Doğum Günü"

Yolcu Tiyatro sunar.
Daha fazla bilgi için tıklayınız.

Sahne Pulchérie / Okul Binasında

20:30 > 22:30

Çar.
31
Genel

Fransızca ve Türkçe Tiyatro Kulüplerinin Sunumu

Sorumlu öğretmenler: Arzu BİGAT, Zeynep Su KASAPOĞLU

Gösteri Salonu

Hazırlık Sınıfları

13:10 > 14:35

Bizi Takip Edin:
© 2013 Sainte Pulchérie Lisesi - Çukurluçeşme Sok. No: 7 Parmakkapı 34433 Beyoğlu / İSTANBUL
Tel: 0212 244 25 36 / 292 00 01 - Fax: 0212 252 70 24 / 244 56 79
Web tasarım: Istanbul IT Services | Web geliştirme: Florent Merlet