Bizi Takip Edin:
connexion
Lisemiz
Eğitim
Okul Hayatı
Sanat ve Spor

Fransa’da Yüksek Öğrenim

 • Üniversiteye Kayıt Yaptırmak İçin

  Seçtiğiniz bölümün seçtiğiniz üniversitede olduğundan emin olmadan kesinlikle yazmayınız. Bu nedenle meydana gelecek olası sorunlardan Fransız Büyükelçiliği ve Kültür İşleri kesinlikle sorumlu değildir, sorumluluk tamamen öğrenciye aittir. Üniversite Eğitimine (...)
 • Campus France Tanıtımı

  Fransa’da okumak isteyen öğrencilerimiz için her sene düzenlenen, Fransız üniversitelerine başvuru ve kabul süreçlerini yürüten Campus France adlı Fransız kamu kuruluşunun tanıtımı 11. ve 12. sınıf öğrencilerimizin ve velilerinin katılımıyla gerçekleşti. 9 (...)
 • Fransa’da Öğrenime Hak Kazanan Öğrenciler

  Campus France aracılığıyla Fransa’da lisans eğitimine hak kazanan öğrencilerimizi tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyoruz. Üniversitelerden kabuller geldikçe yeni isimler listeye eklenecektir. Fransa’da lisans eğitimine hak kazanan öğrencilerimizin (...)
 • Fransa’da Eğitim Seçenekleri (Üniversiteler, Bölümler, Şehirler) ve Genel Kılavuz

  Dosyanızı nasıl doldurabilirsiniz? Campus France ile ilgili bilgileri şimdiden okuyun! "Campus France" sitesinden dosyanızı doldurmak için ekteki dokümanları örnek alabilirsiniz. Fransız Kültür Merkezi’ne iletmek üzere aşağıdaki belgeler Meral Hanım’a (...)
 • Fransa’da Üniversite Sistemi

  Üniversite sistemi: 1.sınıf LICENCE 1 2.sınıf LICENCE 2 3.sınıf LICENCE 3 4.sınıf MASTER 1 5.sınıf MASTER 2 Fransa’da üniversite eğitimi 3 + 2 yıl sürüyor. Istisnalar : Mühendislik 5 yıl (...)

Aynı Bölümde

Türkiye’de Yükseköğretim

Yurt Dışında Yüksek Öğrenim

Bizi Takip Edin:
© 2013 Sainte Pulchérie Lisesi - Çukurluçeşme Sok. No: 7 Parmakkapı 34433 Beyoğlu / İSTANBUL
Tel: 0212 244 25 36 / 292 00 01 - Fax: 0212 252 70 24 / 244 56 79
Web tasarım: Istanbul IT Services | Web geliştirme: Florent Merlet