Bizi Takip Edin:
connexion
Lisemiz
Eğitim
Okul Hayatı
Öğrencilerin Yaşamı
Kültür ve Sanat
Küresel Eğitim

SPot! Yüksek Öğretim Dergisi

 • SPot! Yükseköğretim Dergisi: Sorular Öğrencilerden, Cevaplar SPot!’tan!

  SPot! 14. sayısında öğrencilerimizin yükseköğretime dair sorularını cevaplıyor... Rehberlik Servisi’nin sınıf rehberlik etkinliğinde, 11 ve 12. sınıf öğrencileri yükseköğretime dair merak ettikleri soruları sordular. SPot! bu durur mu; hemen durumdan vazife (...)
 • SPot! Yükseköğretim Dergisi: Türkiye’deki Üniversiteler

  Rehberlik Servisinin dijital Yükseköğretim dergisi SPot!’un 12. sayısı sayesinde, Türkiye’deki 62 üniversiteyi oturduğunuz yerden cep telefonunuz veya bilgisayarınız sayesinde ziyaret edebileceksiniz! Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı’na sayılı günler kala, (...)
 • SPot! Yükseköğretim Dergisi: Meslekleri Tanıyalım

  SPot! 11. sayısında, yine çok önemli bir konuya el attı ve meslekler hakkında detaylı bilgi edinirken işinize yarayabilecek web sayfalarını sizler için araştırdı! Hem kendini tanıyacaksın, hem de mesleğin şartlarını... Sana uygun mu değil mi, yapanlar memnun (...)
 • SPot! Yükseköğretim Dergisi: Yaz Okulları

  Rehberlik Servisi dijital yayını SPot!’un 9. sayısı, yaz sıcağında rahat bir tatil yapmak varken 30 gün boyunca bir üniversitenin akademik programına katılıp ter dökmek isteyen öğrencilere ilaç gibi gelecek! Yaz tatili mi dediniz? Sabah istediğiniz saatte (...)
 • SPot! Yükseköğretim Dergisi: Yükseköğretim Kurumları Sınavı

  Rehberlik Servisi dijital yayını SPot!, 8.sayısında değişen sınav sistemi sonrası yeni kimliğine bürünen ve Yükseköğretim Kurumları Sınavı(YKS) adıyla açıklanan öğrenci seçme ve yerleştirme sistemini mercek altına alıyor... Yükseköğretim Kurulu tarafından Kasım (...)
 • SPot! Yüksek Öğretim Dergisi - 6. Sayı

  Dijital yükseköğretim dergisi SPot! 6.sayısında yaklaşan okul içi ve dışı çeşitli etkinliklerin bilgilerini ve 2017 mezunlarımızın üniversiteye yerleşme istatistiklerini sizlerle paylaşıyor. Hangi üniversiteler tercih edilmiş? Tıp kazanan var mı? Galatasaray (...)
 • SPot! Yükseköğretim Dergisi : Mühendislik

  Rehberlik Servisi dijital yayını SPot!’un 5.sayısı, özellikle mühendislik eğitimi almak isteyen öğrencilerimizin ilgisini çekeceğe benziyor.... SPot! bu ay sizin için mühendislik özel dosyasını açıyor... Yoğun programınızın arasında yarım saatlik bir ara (...)
 • SPot! Yükseköğretim Dergisi : Üniversite Yaz Okulları

  SPot!’un bu sayısı, akademik gelişimini ve yükseköğretim tercihlerini yaz tatilinde de düşünen öğrenciler için farklı fırsatlar içeriyor.... Rehberlik Servisi dijital yayını SPot!, 4.sayısında 2017 yaz aylarında gerçekleşecek yurtiçi ve yurtdışı üniversite (...)
 • SPot! : Fransa’da Yükseköğretim Özel Sayısı

  Fransa’da üniversite eğitimi almak isteyenler! İşte size pratik bir rehber: Spot! Fransa Özel Sayısı! Campus France ve diğer Fransız üniversitelerine başvuru süreci başladı. 12.sınıf öğrencilerimiz tercih etmek istedikleri bölüm ve üniversiteler ile ilgili (...)
 • SPot! Yükseköğretim Dergisi 2.Sayı

  SPot! Yükseköğretim Dergisi’nin ilk sayısı sadece Sainte Pulchérie öğrenci ve velileri tarafından değil, dünyanın dört bir yanında toplam 10 ülke ve 29 şehirde okundu! SPot!’un bu sayısında ise, Etkinlik Haberleri SP’de Yükseköğretime Hazırlık Kaç Net Yaparsam? (...)

Aynı Bölümde

"SPontan" Serbest Paylaşım Grupları

Rehberlik Sempozyumu

Türkiye Özel Okullar Derneği Rehberlik Sempozyumu 20. yılında “Hepimizin Sınavı – Sınavların Ruh Sağlığı Üzerindeki Etkileri” temasıyla katılımcılarıyla (...)

Bülten SPécifique

Fransa’da Yüksek Öğrenim

Rehberlik Servisi Tanıtımı

Sainte Pulchérie’den Üniversiteye!

Türkiye’de Yüksek Öğrenim

Türkiye’de Yükseköğretim

Yurt Dışında Yüksek Öğrenim

Yükseköğretime Hazırlık Aşamaları

Bizi Takip Edin:
© 2013 Sainte Pulchérie Lisesi - Çukurluçeşme Sok. No: 7 Parmakkapı 34433 Beyoğlu / İSTANBUL
Tel: 0212 244 25 36 / 292 00 01 - Fax: 0212 252 70 24 / 244 56 79
Web tasarım: Istanbul IT Services | Web geliştirme: Florent Merlet