Bizi Takip Edin:
connexion
Lisemiz
Eğitim
Okul Hayatı
Öğrencilerin Yaşamı
Kültür ve Sanat
Küresel Eğitim

Fransa’da Yüksek Öğrenim

 • Fransa’da Öğrenim: Öğrenci Vizesi ve İdari Formaliteler

  Öğrenci vizesi başvurusu için yapılacak işlemleri ekte bulabilirsiniz.
 • Campus France Üyesi Olan Üniversiteler

  Kayıt esnasında seçeceğiniz 3 okul "Campus France üyesi" olmalı (internet üzerinden) yoksa cevabı posta yolu ile alırsınız. Mimarlık için sadece 2 okul seçebiliyorsunuz hepsi Campus France üyesi.
 • Campus France, INSA ve Guy Lussac Tanıtımları

  Fransa’da okumak isteyen öğrencilerimiz için her sene düzenlenen Fransız üniversitelerine kabul ajansı Campus France ve mühendislik okulları INSA ve Gay Lussac tanıtımları 11. ve 12. sınıf öğrencilerimiz ve velilerimizin katılımıyla gerçekleşti. 29 Kasım (...)
 • Üniversiteye Kayıt Yaptırmak İçin

  Seçtiğiniz bölümün seçtiğiniz üniversitede olduğundan emin olmadan kesinlikle yazmayınız. Bu nedenle meydana gelecek olası sorunlardan Fransız Büyükelçiliği ve Kültür İşleri kesinlikle sorumlu değildir, sorumluluk tamamen öğrenciye aittir. Üniversite Eğitimine (...)
 • Fransız Üniversitelerin Listesi ve Meslekler

  ÜNİVERSİTELERİN LİSTESİ: Üniversiteler: ​http://www.enseignementsup-recherche.gouv.fr/cid20269/liste-des-universites-francaises.html​ Neden bu şehri seçiyorum? Bordeaux üniversitesi https://www.u-bordeaux.fr/Campus/Vie-pratique ​Lyon üniversitesi (...)
 • Fransa’da Öğrenim İçin En Uygun Kentlerin Sıralaması

  "L’Etudiant.fr " sitesi bu sene "Fransa’da okumak için en uygun şehirler" başlığı altında bir liste yayınladı. "L’Etudiant"’a göre 2017-2018 yılı öğrenim için uygun kentlerin sıralaması şu şekildedir: (...)
 • En Çok Tercih Edilen Üniversiteler

  Fransız üniversiteleri arasında en çok tercih edilenlere şu linkten ulaşabilirsiniz : http://www.linternaute.com/actualite/education/1242044-classement-des-universites-2018-le-palmares-des-meilleures-facs-du-monde-et-de-france-mis-a-jour/
 • Fransa’da Öğrenime Hak Kazanan Öğrenciler

  Campus France aracılığıyla Fransa’da lisans eğitimine hak kazanan öğrencilerimizi tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyoruz. Üniversitelerden kabuller geldikçe yeni isimler listeye eklenecektir. Fransa’da lisans eğitimine hak kazanan öğrencilerimizin (...)
 • "Campus France"ın Sitesinden Dosyanızı Nasıl Dolduracaksınız?

  Dosyanızı nasıl doldurabilirsiniz? Campus France ile ilgili bilgileri şimdiden okuyun! "Campus France" sitesinden dosyanızı doldurmak için ekteki dokümanları örnek olarak alabilirsiniz. Fransız Kültür Merkezine iletilmek üzere aşağıdaki belgeler Meral (...)
 • ’’UNİON Accueil’’ Platformu Hizmetinizde

  Fransa ile ilgili tüm yeni bilgilere ve sorularınızın yanıtlarına ulaşabilmeniz için ’’UNİON Accueil’’ platformu hizmetinizde. Bu platformla, Fransa’ya giden öğrencilerin belli başlı konularda daha net cevaplara sahip olacaklar. Aynı disiplinden gelme (...)
 • Erasmus

  ERASMUS Öğrenci Programi, Avrupa Birliği tarafından yürütülen bir öğrenci değişim programıdır. Öğrencilerin, ülkeler ve kültürler arasında hareket özgürlüğünü ve kolaylığını hedeflemektedir. Öğrenciler, üniversite eğitim yıllarını süresince bir yarıyıl döneminde, (...)
 • Fransa’da Üniversite Sistemi

  Üniversite sistemi: 1.sınıf LICENCE 1 2.sınıf LICENCE 2 3.sınıf LICENCE 3 4.sınıf MASTER 1 5.sınıf MASTER 2 Fransa’da üniversite eğitimi 3 + 2 yıl sürüyor. Istisnalar : Mühendislik 5 yıl (...)

Aynı Bölümde

Rehberlik Sempozyumu

Türkiye Özel Okullar Derneği Rehberlik Sempozyumu 20. yılında “Hepimizin Sınavı – Sınavların Ruh Sağlığı Üzerindeki Etkileri” temasıyla katılımcılarıyla (...)

Bülten SPécifique

Rehberlik Servisi Tanıtımı

SPot! Yüksek Öğretim Dergisi

Sainte Pulchérie’den Üniversiteye!

Türkiye’de Yüksek Öğrenim

Türkiye’de Yükseköğretim

Yurt Dışında Yüksek Öğrenim

Yükseköğretime Hazırlık Aşamaları

Bizi Takip Edin:
© 2013 Sainte Pulchérie Lisesi - Çukurluçeşme Sok. No: 7 Parmakkapı 34433 Beyoğlu / İSTANBUL
Tel: 0212 244 25 36 / 292 00 01 - Fax: 0212 252 70 24 / 244 56 79
Web tasarım: Istanbul IT Services | Web geliştirme: Florent Merlet