Bizi Takip Edin:
connexion
Lisemiz
Eğitim
Okul Hayatı
Öğrencilerin Yaşamı
Kültür ve Sanat
Küresel Eğitim

Fransa’da Yüksek Öğrenim

 • Campus France Üyesi Olan Üniversiteler

  Kayıt esnasında seçeceğiniz 3 okul "Campus France üyesi" olmalı (internet üzerinden) yoksa cevabı posta yolu ile alırsınız. Mimarlık için sadece 2 okul seçebiliyorsunuz hepsi Campus France üyesi.
 • Campus France Tanıtımı

  Fransa’da okumak isteyen öğrencilerimiz için her sene düzenlenen, Fransız üniversitelerine başvuru ve kabul süreçlerini yürüten Campus France adlı Fransız kamu kuruluşunun tanıtımı 11. ve 12. sınıf öğrencilerimizin ve velilerinin katılımıyla gerçekleşti. 9 (...)
 • Üniversiteye Kayıt Yaptırmak İçin

  Seçtiğiniz bölümün seçtiğiniz üniversitede olduğundan emin olmadan kesinlikle yazmayınız. Bu nedenle meydana gelecek olası sorunlardan Fransız Büyükelçiliği ve Kültür İşleri kesinlikle sorumlu değildir, sorumluluk tamamen öğrenciye aittir. Üniversite Eğitimine (...)
 • Fransız Üniversitelerin Listesi ve Meslekler

  ÜNİVERSİTELERİN LİSTESİ: Üniversiteler: ​http://www.enseignementsup-recherche.gouv.fr/cid20269/liste-des-universites-francaises.html​ Neden bu şehri seçiyorum? Bordeaux Üniversitesi ​Lyon Üniversitesi ​Grenoble Üniversitesi​ ​ ​ ​Lille 3 Üniversitesi (...)
 • Fransa’da Öğrenim İçin En Uygun Kentlerin Sıralaması

  "L’Etudiant.fr " sitesi bu sene "Fransa’da okumak için en uygun şehirler" başlığı altında bir liste yayınladı. "L’Etudiant"’a göre 2018-2019 yılı öğrenim için uygun kentlerin sıralaması şu şekildedir: (...)
 • En Çok Tercih Edilen Üniversiteler

  Fransız üniversiteleri arasında en çok tercih edilenlere şu linkten ulaşabilirsiniz : http://www.linternaute.com/actualite/education/1242044-classement-des-universites-2018-le-palmares-des-meilleures-facs-du-monde-et-de-france-mis-a-jour/
 • Fransa’da Öğrenime Hak Kazanan Öğrenciler

  Campus France aracılığıyla Fransa’da lisans eğitimine hak kazanan öğrencilerimizi tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyoruz. Üniversitelerden kabuller geldikçe yeni isimler listeye eklenecektir. Fransa’da lisans eğitimine hak kazanan öğrencilerimizin (...)
 • Fransa’da Eğitim Seçenekleri (Üniversiteler, Bölümler, Şehirler) ve Genel Kılavuz

  Dosyanızı nasıl doldurabilirsiniz? Campus France ile ilgili bilgileri şimdiden okuyun! "Campus France" sitesinden dosyanızı doldurmak için ekteki dokümanları örnek alabilirsiniz. Fransız Kültür Merkezi’ne iletmek üzere aşağıdaki belgeler Meral Hanım’a (...)
 • ’’UNİON Accueil’’ Platformu Hizmetinizde

  Fransa ile ilgili tüm yeni bilgilere ve sorularınızın yanıtlarına ulaşabilmeniz için ’’UNİON Accueil’’ platformu hizmetinizde. Bu platformla, Fransa’ya giden öğrencilerin belli başlı konularda daha net cevaplara sahip olacaklar. Aynı disiplinden gelme (...)
 • Fransa’da Üniversite Sistemi

  Üniversite sistemi: 1.sınıf LICENCE 1 2.sınıf LICENCE 2 3.sınıf LICENCE 3 4.sınıf MASTER 1 5.sınıf MASTER 2 Fransa’da üniversite eğitimi 3 + 2 yıl sürüyor. Istisnalar : Mühendislik 5 yıl (...)

Aynı Bölümde

"SPontan" Serbest Paylaşım Grupları

Bülten SPécifique

Rehberlik Servisi Tanıtımı

SPot! Yüksek Öğretim Dergisi

Türkiye’de Yükseköğretim

Yurt Dışında Yüksek Öğrenim

Yükseköğretime Hazırlık Aşamaları

Bizi Takip Edin:
© 2013 Sainte Pulchérie Lisesi - Çukurluçeşme Sok. No: 7 Parmakkapı 34433 Beyoğlu / İSTANBUL
Tel: 0212 244 25 36 / 292 00 01 - Fax: 0212 252 70 24 / 244 56 79
Web tasarım: Istanbul IT Services | Web geliştirme: Florent Merlet