Bizi Takip Edin:
connexion
Lisemiz
Eğitim
Okul Hayatı
Öğrencilerin Yaşamı
Kültür ve Sanat
Küresel Eğitim

Bülten SPécifique

 • SPécifique: Beslenme ve Uyku Alışkanlıkları

  Motivasyonunuzun yeterli olmadığını mı düşünüyorsunuz? Ders sırasında göz kapaklarınız düşmeye mi başlıyor? Halsiz ve bitkin mi görünüyorsunuz? O halde beslenme ve uyku alışkanlıklarınızı gözden geçirmeyi ve SPécifique’in bu ay ki sayısını okumayı unutmayın! (...)
 • SPécifique: Meslek Seçiminde Kullanılan Envanterler

  Rehberlik Servisi’nin hazırladığı Bülten SPécifique, 18. sayısında öğrencilerin meslek seçim sürecine destek olması amacıyla okulumuzda uygulanan envanterleri konu alıyor... Lise eğitimi bittikten sonra üniversite eğitimine hangi alanda devam edileceği, (...)
 • SPécifique: Ruh Sağlığını Olumsuz Etkileyen Hastalıklar

  Bülten SPécifique bu ay sizler için ruh sağlığını olumsuz etkileyen bazı hastalıkları mercek altına aldı. Rehberlik Servisimizin hazırladığı Bülten SPécifique 17. sayısında, ruh sağlığını etkileyen hastalıklar arasından Trikotillomani ve Turet Sendromu’nu sizler (...)
 • SPécifique: Sosyal Medyadaki İş Alanları

  Bülten SPécifique "sosyal medya" da çalışmak isteyenler için bu sektördeki bazı iş alanlarını sizler için araştırdı... Rehberlik Servisimizin hazırladığı Bülten SPécifique’in 16. sayısında, bireysel olduğu kadar ticari kullanımı da oldukça gelişen ve önemi artan (...)
 • SPécifique : Başarılı Geçen Bir Oryantasyonun Ardından

  Rehberlik Servisi’nin hazırladığı SPécifique Bülteni 15. sayısında yeni eğitim-öğretim yılında Hazırlık sınıfı öğrencilerinin katıldığı oryantasyon etkinliklerinin genel değerlendirmesini sizlerle paylaşıyor. İyi (...)
 • SPécifique : LYS 2016

  Okulumuz Rehberlik Servisi tarafından hazırlanan Bülten SPécifique’in 14. sayısı, önümüzdeki hafta başlayacak olan LYS maratonuna dair önemli bilgiler içeriyor... Tatilden önceki bu son sayımızda, LYS (Lisans Yerleştirme Sınavları) süreciyle alakalı (...)
 • SPécifique : Galatasaray Üniversitesi İç Sınavı

  Rehberlik Servisi bülteni SPécifique, 13.sayısında Fransızca öğretim gören öğrenciler için önemli bir fırsat olan Galatasaray Üniversitesi İç Sınavı hakkında merak edilen konuları sizlerle paylaşıyor. Türkiye’nin en iyi üniversitelerinden biri olan Galatasaray (...)
 • Bireyi Tanıma Teknikleri

  Bülten SPécifique 12. sayısının konusunu Sainte Pulchérie Lisesi Rehberlik Servisi tarafından öğrencilere yıl boyunca uygulanan bireyi tanıma tekniklerine ayırdı. Bu ay, öğrencileri yakından tanımak, onların çeşitli alanlardaki gelişimlerini takip etmek, (...)
 • SPécifique : Travma Sonrası Süreçte Okulun Önemi

  Rehberlik Servisi tarafından her ay yayınlanan Bülten SPécifique, 11.sayısında gençlerde görülen travma sonrası stres tepkilerini ve bu süreçte okulun fonksiyonunu mercek altına alıyor. Günlük hayatın işleyişi sırasında maruz kaldığımız afet, kaza, ölüm, (...)
 • SPécifique : Akran Zorbalığı ve Başa Çıkma Yöntemleri

  SPécifique Bülten’i bu ay Akran Zorbalığı ve Başa Çıkma Yöntemleri hakkında merak edilenleri okuyucularına sunuyor. Şubat ayının konusunu son dönemlerde sıklıkla telaffuz edilen akran zorbalığına, zorbalığın çeşitlerine, bu konuda alınabilecek önlemlere ayırdık. (...)
 • SPécifique: Hukuk Fakülteleri

  Bülten SPécifique, 2016 yılının ilk sayısında Türkiye ve dünyadaki hukuk fakültelerinin sıralamalarını mercek altına alıyor! Hukuk, Sainte Pulchérililerin en çok tercih ettiği meslek alanlarının arasındadır. Önümüzdeki yıllarda da bu durum değişeceğe benzemiyor (...)
 • SPécifique: İnternette Kişisel Güvenliğin Sağlanması

  İnternet kullanımında doğru reflekslere nasıl sahip oluruz? Daha fazla bilgi almak ister misiniz? 8.Bülten SPecifique, internette güvenli bir şekilde gezinebilmeniz için internette kişisel güvenliğin sağlanması konusuna değindi. 15 Aralık Salı günü, (...)
 • SPécifique: Popüler Mühendislik Dalları

  Bülten SPécifique, 7.sayısında en çok tercih edilen mühendislik dallarını mercek altına alıyor! Mühendislik mi okumak istiyorsunuz ? Bu ay SPécifique’te, üniversitede mühendislik eğitimi almak isteyen öğrencilerimize fikir verecek bir konuya; popüler (...)
 • SPécifique: Okula Uyum ve Arkadaşlık İlişkileri

  Bülten SPecifique 6.sayısı ile yine sizlerle birlikte! Bu ay SPécifique’te, Hazırlık sınıfı öğrencilerimiz için sene başında düzenlenen okula uyum programı hakkında bilgi ve arkadaşlık ilişkileri kurmada dikkat edilecek noktaları içeren makaleyi (...)
 • SPécifique: Mayıs - Haziran

  Rehberlik ve Psikolojik Danışma Servisi’nin hazırladığı "SPécifique" bülteninin 5. sayısı çıktı! Bu ay SPécifique’te, "Yaz tatilini değerlendirmek için öneriler" ve "LYS 2015 hakkında önemli bilgiler" konulu makaleleri bulabilirsiniz. Yaz tatilinizin keyifli (...)
 • SPécifique: Nisan

  Rehberlik ve Psikolojik Danışma Servisi’nin hazırladığı "SPécifique" bülteninin 4. sayısı çıktı! Bu ay SPécifique’te, 9. Sınıf öğrencilerine yönelik Şubat ayında uyguladığımız "Kişisel Öğrenme Testi" hakkında detaylı bilgiler ile Türkiye ve Dünya (...)
 • SPécifique: Mart

  Rehberlik ve Psikolojik Danışma Servisi’nin hazırladığı "SPécifique" bülteninin 3. sayısı çıktı! Bu ay SPécifique’te, Hazırlık ve 9. Sınıf öğrencileri için "Dikkati Geliştirmenin Yolları", 10., 11. ve 12. Sınıf öğrencileri için "Endüstri Mühendisliği ve (...)
 • SPécifique: Şubat

  Rehberlik ve Psikolojik Danışma Servisi’nin hazırladığı "SPécifique" bülteninin 2. sayısı çıktı! Bu ayki SPécifique’te, Hazırlık ve 9. Sınıf öğrencileri için "Motivasyon", 10., 11. ve 12. Sınıf öğrencileri için "Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi"ndeki (...)
 • SPécifique: Ocak

  Rehberlik ve Psikolojik Danışma Servisi ocak ayında "SPécifique" adlı bülteni çıkarmaya başlıyor. Okuyucuları, bu bülteni eğitim yılı süresince düzenli olarak takip edebilecekler! SPécifique, öğrenci ve velilerin en çok ilgi duydukları konulara ağırlık verecek. (...)

Aynı Bölümde

Fransa’da Yükseköğretim

Rehberlik Servisi Tanıtımı

Sainte Pulchérie’den Üniversiteye!

Türkiye’de Yükseköğretim

Yurtdışında Yüksek Öğrenim

Yükseköğretime Hazırlık Aşamaları

Bizi Takip Edin:
© 2013 Sainte Pulchérie Lisesi - Çukurluçeşme Sok. No: 7 Parmakkapı 34433 Beyoğlu / İSTANBUL
Tel: 0212 244 25 36 / 292 00 01 - Fax: 0212 252 70 24 / 244 56 79
Web tasarım: Istanbul IT Services | Web geliştirme: Florent Merlet