Bizi Takip Edin:
connexion
Lisemiz
Eğitim
Okul Hayatı
Öğrencilerin Yaşamı
Kültür ve Sanat
Küresel Eğitim
Yayın tarihi 19 Nisan 2018

20. Rehberlik Sempozyumu’nun Ardından...

Buluşmalar

7 Nisan Cumartesi günü lisemizde gerçekleşen 20. Rehberlik Sempozyumu’nda, 22 farklı şehirden gelen 240 katılımcı 13 konuşmacı ile buluştu. "Sınavların Ruh Sağlığı Üzerindeki Etkileri" teması, farklı doktrinler tarafından konferans, panel ve atölye uygulamaları ile ele alındı.

Türkiye Özel Okullar Derneği ve Sainte Pulchérie Fransız Lisesi işbirliği ile gerçekleştirilen 20.Rehberlik Sempozyumu "Hepimizin Sınavı" temasıyla dinleyicileri buluşturdu. Prof.Dr.Kadir Özer’in açılış konferansı ile başlayan programın bir sonraki konuşmacısı Uzm. Psk. Dan. Deniz Altınay’dı.

Öğlen yemeğinin ardından gerçekleştirilen eşzamanlı atölyelerde katılımcılar, uzman psikolog Esra Bilik, Yrd. Doç. Dr. Elif Akdağ Göçek, Uzm. Dr. Betül Sezgin, psikolojik danışman Soley Sezgin Akten ve Uzm. psikolojik danışman Ümit Akçakaya ile birlikte farklı doktrinlerin sınav olgusuna yaklaşımına dair uygulamaları ele aldılar.

Atölyelerin ardından, moderatörlüğünü Prof. Dr. Betül Çotuksöken’in yaptığı "Hepimizin Sınavı" adlı panelin konuşmacıları Prof. Dr. Nilüfer Narlı, Av. Jülide Işıl Bağatur, Demet Arık ve Rabia Nur Yardibi’ydi. Panelde sınavın paydaşları kendi bakış açılarına göre sınav olgusunu yorumladılar. Sempozyum Uz. Dr. Tahir Özakkaş’ın konferansı ile sonra erdi.

20. Rehberlik Sempozyumu, zengin içeriği ve programı ile, katılımcıların ruh sağlığı alanında edindikleri bilgileri güncelleme, deneyimleme ve bu alandaki yeni gelişmeler hakkında bilgi edinme fırsatı verdi.

Aşağıda İletişim Servisimiz tarafından hazırlanan "Sınav Denince" adlı sempozyum açılış filmini ve "Sayılarla Sempozyum" adlı sunumu izleyebilirsiniz.

Galeri

Aynı Bölümde

Rehberlik Sempozyumu: Kapsam ve İçerik

Sempozyum Programı

Kayıt

Güncel Konular

4.SPMUN Konferansları

SPontan Veli Buluşması: "12.Sınıfta Sizi Neler Bekliyor?"

Kültür ve Edebiyat Sempozyumu ve 9. Makale Yarışması Ödül Töreni Gerçekleştirildi

Louie Cordero ve Ali Elmacı Öğrencilerimizle Buluştu

Fransızca M.U.N. Kulübü Frankofon Konsoloslar İle Tanıştı

Sainte Pulchérie Fransız Lisesi 16. Kültür ve Edebiyat Sempozyumu

Bizi Takip Edin:
© 2013 Sainte Pulchérie Lisesi - Çukurluçeşme Sok. No: 7 Parmakkapı 34433 Beyoğlu / İSTANBUL
Tel: 0212 244 25 36 / 292 00 01 - Fax: 0212 252 70 24 / 244 56 79
Web tasarım: Istanbul IT Services | Web geliştirme: Florent Merlet