Bizi Takip Edin:
connexion
Lisemiz
Eğitim
Okul Hayatı
Öğrencilerin Yaşamı
Kültür ve Sanat
Küresel Eğitim
Yayın tarihi 18 Mayıs 2016

Sainte Pulchérie Lisesi Tenis Turnuvası

Spor

Geçtiğimiz 11 - 12 Mayıs tarihlerinde okulumuzun ve diğer Frankofon liselerin öğrencileri bu yıl 12’ncisi düzenlenen Sainte Pulchérie Lisesi Geleneksel Tenis Turnuvası’nda bir araya geldiler. Karşılaşmalar, Fenerbahçe Dalyan Kulüp kortlarında gerçekleştirildi.

Dalyan Kulüp’ün sakız ağaçlarıyla çevrili dört tenis kordu, İstanbul’da bulunan Fransız liselerini (Saint Joseph Lisesi, Saint-Michel Lisesi, Saint Benoît Lisesi, Notre Dame de Sion Lisesi) neşeli bir atmosferde ağırladı. Güneşli bir ilkbahar havasının hakim olduğu turnuvaya toplamda 65 tenis oyuncusu katıldı.

Maçlar üç farklı kategoride düzenlendi: Lisanslı kız ve erkek sporcular, başlangıç seviyesindeki kız ve erkek sporcular, karma maçlar (lisanslılar & başlangıç seviyesindekiler). Bu yıl eklenen karma maçlar kategorisi sayesinden öğrenciler ve öğretmenlerin beraber maç yapabilme fırsatı buldular.

Turnuvanın kazananları:

Lisanslı Erkekler Lisanslı Kızlar Başlangıç Seviyesi Erkekler Başlangıç Seviyesi Kızlar Karma Maçlar (Başlangıç seviyesi & lisanslı)
1. Sinan Akbulak-Saint Joseph Melisa R. Muradoğlu-Saint Joseph Arda Dağlaroğlu-Saint Joseph Elif Tever-Notre Dame de Sion İrem Güngör ve Aziz Alparslan-Sainte Pulchérie
2. Ozan Gündinç-Saint Joseph Aslı Kahraman-Notre Dame de Sion Berke Özgüç-Saint Benoit Ayşe Nayır-Saint Benoit Aslı Kahraman ve Alper Seyhan-Notre Dame de Sion

Kazananları ve tüm katılımcıları yürekten tebrik ediyoruz. İki yıldan bu yana turnuvanın baş hakemliğini yürüten öğrencimiz Selina Aslan’ı kutluyoruz.

Diğer yandan, Dalyan Kulüp yönetimine ve Sainte Pulchérie Lisesi 12. Tenis Turnuvası’na katılan tüm okullara gönülden teşekkür ediyoruz.

Daha fazla bilgi için spor kulüplerimizin blogunu ziyaret etmeyi unutmayın: Buraya tıklayın.

Galeri

Güncel Konular

Yelken Turnuvası’nda İkincilik Ödülü!

Afrika Renklerinde Futbol

Bahçede Rengarenk Bir Zumba Seansı!

Sağlık Haftası- Atatürk Haftası

Yağmur Altında Keyifli Bir Trekking...

Marmaris’in Ardından...

Marmaris’te Bir Gün Daha...

Marmaris’te 4. günümüzü tamamladık.

Bizi Takip Edin:
© 2013 Sainte Pulchérie Lisesi - Çukurluçeşme Sok. No: 7 Parmakkapı 34433 Beyoğlu / İSTANBUL
Tel: 0212 244 25 36 / 292 00 01 - Fax: 0212 252 70 24 / 244 56 79
Web tasarım: Istanbul IT Services | Web geliştirme: Florent Merlet