Bizi Takip Edin:
connexion
Lisemiz
Eğitim
Okul Hayatı
Öğrencilerin Yaşamı
Kültür ve Sanat
Küresel Eğitim

Eğitsel

 • Fransızca MUN Kulübü

  Sorumlu Öğretmen: Emilie VIAU GAUDIN, Elise KOLB Tanım: Model Birleşmiş Milletler (MUN), BM konferanslarının lise öğrencileri tarafından öğrenciler için düzenlenenen bir simülasyonudur. Model Birleşmiş Milletler çerçevesinde, öğrenciler temsil ettikleri (...)
 • Felsefe Atölyesi Kulübü

  Sainte Pulchérie Fransız Lisesi’ni farklı kılan özelliklerinden biri de okulun felsefe eğitimine verdiği önemdir. Öğretmen : Nimet KÜÇÜK Tanımlama İlk Felsefe Kahvesi, 1992’de Paris’te Marc Sautet ve arkadaşlarının öncülüğünde Bastille Meydanı’ndaki Café des (...)
 • Milföy Dergisi Kulübü

  Öğretmen: Minâ AKCEN Tanım Okumanın, araştırmanın, gözlemlemenin, yazmanın ve yazdıklarını paylaşmanın keyfi! İşte bu kısa tanım, 16 yıldır yeni baskılarıyla hep karşımızda ve yanımızda olan Milföy dergimiz için... "Okumak, engin bir denizde sonsuzluğa doğru (...)
 • İngilizce MUN Kulübü

  Sorumlu eğitmenler: Betül GÖRGÜLÜ, Sema TOPAK Tanım Model Birleşmiş Milletler (MUN), insan haklarınının gelişimini teşvik etmeyi amaçlayan Birleşmiş Milletler Örgütü konferanslarının simülasyonu niteliğindedir. Model Birleşmiş Milletler çerçevesinde, (...)
 • İngilizce Drama Kulübü

  Öğretmenler : Julian BAILLARGUES, Yonca AKYÜREK Tanım Sainte Pulchérie öğrencileri Fransızca kadar İngilizcede de yetkindir. İngilizce Tiyatro Kulübü, hem tiyatroya hem İngilizceye ilgi duyan ve bir oyunun oluşum sürecinde yer almak isteyen öğrencilerden (...)
 • Tasarım Kulübü

  Öğretmen : Filiz VELA Tanım Tasarım atölyesi öğrencilerimizin kelimelerle değil, nesneler aracılığıyla hikâyeler yarattığı bir kulüptür. Bu atölye, estetik bakış ve el becerisi istemektedir. Hedef kitlemiz; sadece yetenekli öğrenciler değildir. Atölyemiz, (...)
 • Türkçe Tiyatro Kulübü

  Öğretmen: Ezgi DÜZENLİ Tanım Sahneyle, izleyiciyle ama her şeyden önce kendinizle yüzleşeceğiniz, tiyatroyu hem teorik, hem pratik olarak deneyimleyeceğiniz bir kulüp. Hedefler Hem vücut dilini, hem de sözlü dili kullanmak; Disiplinli olmak; Grup (...)
 • Fransızca Tiyatro Kulübü

  Öğretmen: Arzu BİGAT Tanım Fransızca Tiyatro Eğitsel Kolu, öğrencilerin ekip çalışmasını öğrenerek hayal dünyalarını geliştirmelerini ve Fransızca metinlerle çalışarak bu dilde farklı tiyatro tekniklerini öğrenmelerini sağlamaktadır. Hedefler Tiyatronun yanında (...)
 • Müzik Kulübü

  Tanımlama : Bu kulüp müziğe ilgi duyan, bir enstrüman çalan veya seslerini kullanmak isteyen öğrencilerden oluşmaktadır. Hedefler : Samimi bir ortamda sanatsal bir faaliyet gerçekleştirmek, Öğrencilerin merakını uyandırmak ve müzik kültürlerini (...)
 • Satranç Kulübü

  Öğretmen : Sebti BOUABDALLAH Tanım Satranç, iki kişiyle bir satranç tahtası üzerinde oynanan bir tür zeka oyunudur. Oyun 16’sı siyah, 16’sı beyaz olmak üzere toplam 32 taşla, 8x8=64 küçük kareden oluşan kare bir tahtada oynanır. Amaçlar Oyun süresince (...)
 • Robotik Kulübü

  Öğretmen: Abidin ZENGİNLER Tanım Robotik, robotlarla ilgilenen bir bilim dalıdır. Mekanik, bilişim, elektronikle ilgili çeşitli yönlerin de yer aldığı farklı disiplinleri içeren bir alandır. Robotik aynı zamanda sosyal bilimler ve etikle de ilgilidir. (...)
 • Basketbol Kulübü

  Öğretmen : Filiz ŞAHİN Tanım Basketbol en hızlı ve en yaygın olarak oynanan spor dallarından biri olma özelliğini taşır, oyuna özgü hamlelere ait terimler sporseverler tarafından bilinir. 1891’de ilk uygulaması Kanadalı James Naismith tarafından yapılan ve (...)
 • Futbol Kulübü

  Öğretmen : Ayhan YILMAZ Tanım : Futbol günümüzde en çok ilgi gören spor dallarından biridir. Takım sporları arasında en geniş çaplı dayanışma, ortak amaç uğruna mücadele ve heyecan gerektiren tür olmasıyla ayrıcalık kazanmıştır. Futbol eğitsel kolunu seçen (...)
 • Masa Tenisi Kulübü

  Öğretmen: Aziz ALPARSLAN Tanım Masa tenisi sporuna ilgi duyan ve okul takımımızda görev alan öğrencilerimizin bu spor dalında teknik olarak ilerlemeleri için çalışılır. Hedefler 1- Oyuncunun temel oyun kurallarına ve kullanılan materyellere hakim olması, (...)
 • Çevre Kulübü

  Öğretmen : Samira NORI Davetli eğitmenler: WWF (World Wildlife Fund) tarafından davet edilen konuşmacılar Tanım Tüm dünyada etkinliğini sürdüren bir INGO olan WWF (World Wildlife Fund), pilot olarak 5 okulda başlattığı kulüp çalışmalarına Türkiye (...)
 • Sosyal Dayanışma Kulübü

  Öğretmen : Işıl KANDOLU Tanım 2015 yılından bu yana okulumuz liselerarası bir proje kapsamında Suriyeli göçmenlerle dayanışma projelerine aktif olarak katılıyor. Bu yıl, daha önceki dayanışma etkinliklerimizle devamlılık halinde, çalışmalarımıza eğitsel klüp (...)
 • Eğitsel Kulüp Tanıtım ve Seçimleri

  Sainte Pulchérie Lisesi’nin eğitsel kulüp sayısı her yıl artmaya devam ediyor. Bu yıl öğrenciler, tam 24 eğitsel kulüp arasından seçimlerini yaptı. Öğrenciler seçtikleri kulüpler kapsamında gerçekleştirilen çalışmalar, projeler, sunumlar, performanslar ve hatta (...)

Aynı Bölümde

Blog

Etkinlik videoları

Lise’de Spor

Spor, liseli gençlerin, geleceğin yetişkinleri olarak kendilerini geliştirmelerine olanak tanıyan en önemli öğelerden biridir. Sosyalleşme, kaynaşma, (...)

Okul Gezileri

Öğrencilerin Instagram’ı: SPresse

Bizi Takip Edin:
© 2013 Sainte Pulchérie Lisesi - Çukurluçeşme Sok. No: 7 Parmakkapı 34433 Beyoğlu / İSTANBUL
Tel: 0212 244 25 36 / 292 00 01 - Fax: 0212 252 70 24 / 244 56 79
Web tasarım: Istanbul IT Services | Web geliştirme: Florent Merlet