Bizi Takip Edin:
connexion
Lisemiz
Eğitim
Okul Hayatı
Öğrencilerin Yaşamı
Kültür ve Sanat
Küresel Eğitim

Mezunlarımızın Başarıları

Öğrencilerimiz Sainte Pulchérie Lisesi’nden mezun olduktan sonra yurt içi ve yurt dışında seçkin üniversitelere yerleşmektedirler. Bu bölümde öğrencilerimizin her yıl hangi üniversitelere kabul edildiklerini bulabilirsiniz.


 • 2017 Mezunlarımız Artık Üniversiteli!

  Haziran ayı sonunda beyaz balonlarını göğe uçurarak uğurladığımız 2017 mezunlarımız yavaş yavaş üniversite dersliklerinde yerlerini almaya başladı... Yurtiçi ve yurtdışındaki üniversitelere yerleşmeye hak kazanan mezunlarımız mevcut seçenekleri arasından (...)
 • 2017 Mezunlarımızın Yerleşmeye Hak Kazandıkları Üniversiteler

  Mezunlarımız Türkiye ve dünyanın prestijli üniversitelerine adım atmaya hazırlanıyor.... ÖSYS 2017 yerleştirme sonuçlarının açıklanmasının ardından, mezunlarımızın ulusal ve uluslararası üniversiteler arasından seçimlerini yapma zamanı geldi... Türkiye, Fransa (...)
 • Galatasaray Üniversitesi İç Sınav Sonuçları

  Sainte Pulchérie Lisesi öğrencileri Galatasaray Üniversitesi İç Sınavı’nda bu yıl da başarıları sonuçlar elde ettiler! 2016-2017 eğitim ve öğretim yılı iç sınavına katılan 17 öğrencimiz asil ve yedek listelere girerek Galatasaray Üniversitesi’ne yerleşmeye hak (...)
 • Sainte Pulchérie’den Dünya Üniversitelerine!

  12.Sınıf öğrencilerimize Fransa dışındaki uluslararası üniversitelerden gelen kabullerin sayısında bir rekor: 37 Öğrenci, 4 kıta, 8 ülke, 71 üniversite ve toplam 169 kabul! Son sınıf öğrencilerimizin yurtdışındaki üniversitelere yapmış olduğu başvuruların (...)
 • 2016 Mezunlarımız artık üniversiteli!

  Türkiye, Fransa, Macaristan, Kanada, Hollanda, Amerika Birleşik Devletleri, İtalya ve İngiltere... 2016 mezunlarımız dünyanın bir çok farklı ülkesinde üniversite eğitimlerine başlamak üzere! Çok değil; 3 ay öncesine kadar Sainte Pulchérie Lisesi öğrencisi (...)
 • 2016 Mezunlarımızın Üniversite Yerleştirme Sonuçları

  Ortadoğu Teknik Üniversitesi, McGill, Sorbonne, Galatasaray Üniversitesi, King’s College, İstanbul Teknik Üniversitesi, Panthéon, Koç Üniversitesi, INSA, İstanbul Üniversitesi, New York University, Bocconi, Yıldız Teknik Üniversitesi ve diğerleri... (...)
 • Galatasaray Üniversitesi İç Sınav Sonuçları

  Sainte Pulchérie Lisesi öğrencileri Galatasaray Üniversitesi İç Sınavı’nda bu yıl da başarıları sonuçlar elde ettiler! 2015-2016 eğitim ve öğretim yılı iç sınavına katılan 27 öğrencimiz asil ve yedek listelere girerek Galatasaray Üniversitesi’ne yerleşmeye hak (...)
 • 2015-2016 : Başarılarla Dolu Bir Dönem!

  Projeler, not ortalaması hesaplamaları, testler, deneme sınavları, takviye programları, yurt dışı başvuru dosyaları, dil yeterlilik sınavları.... Sainte Pulchérie Lisesi öğrencileri yoğun geçen bir dönemin ardından gelen birbirinde güzel haberlerle üniversite (...)
 • Fransa Dışındaki Uluslararası Üniversitelere Kabuller

  Sainte Pulchérie’den Dünya Üniversitelerine: Öğrencilerimize 49 üniversiteden toplam 91 kabul! Son sınıf öğrencilerimizin yurtdışındaki üniversitelere yapmış olduğu başvuruların sonuçları gelmeye başladı. Amerika, Kanada, İngiltere, Hollanda, İtalya ve (...)
 • Fransa’daki Üniversitelere Kabuller

  Fransa’daki üniversitelere başvuran öğrencilerimizin kabulleri gelmeye başlamıştır. Kabuller geldikçe öğrencilerimizin isimlerini listeye eklemeye devam edeceğiz. Son güncelleme tarihi: 17/3/2016 AD - SOYAD ÜNİVERSİTE BÖLÜM Ada ATALAN Sorbonne (...)
 • Mezunlarımız Üniversitelerini Seçtiler!

  2015 Mezunlarımız, başarılı geçen bir tercih döneminin ardından Türkiye, Fransa ve diğer ülkelerdeki prestijli üniversitelere kayıtlarını yaptırdı! Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi ile Galatasaray Üniversitesi İç Sınav sonuçları, Fransa’dan ve dünyanın (...)
 • 2014-2015 Üniversite Yerleştirme Sonuçları

  Mezunlarımız ÖSYS (Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi) sonuçlarına göre bu yıl da birbirinden değerli üniversitelere ve bölümlere yerleştiler! 2015 yılı mezunlarımızın ÖSYS sonuçları doğrultusunda yerleştiği üniversitelerin ve bölümlerin listesine aşağıdaki (...)
 • Galatasaray Üniversitesi İç Sınav Sonuçları

  Sainte Pulchérie Lisesi öğrencileri Galatasaray Üniversitesi İç Sınavı’nda bu yıl da başarılarını ortaya koydular! 2014-2015 Eğitim ve Öğretim yılında, Galatasaray Üniversitesi’nin iç sınavına katılan öğrencimizden 20’si, asil ve yedek listelere girerek (...)
 • 2014-2015 Fransa’da Lisans Eğitimine Hak Kazanan Öğrenciler

  Campus France aracılığıyla Fransa’da lisans eğitimine hak kazanan öğrencilerimizi tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyoruz. Üniversitelerden kabuller geldikçe yeni isimler listeye eklenecektir. Fransa’da lisans eğitimine hak kazanan öğrencilerimizin (...)
 • Tiyatroda Çok Güzel Bir Başarı

  Öğrencimiz Ege Erkan, 750 adayın katıldığı ve içinden sadece 11 kişinin başarılı olduğu son derece seçici yetenek sınavlarının ardından, "İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı" Tiyatro Bölümü’nü kazanmıştır. Ege, daha 10. sınıftayken, şimdiki Okul Müdürümüz (...)
 • Üniversite Yerleştirmeleri : Hukuktaki Başarımız!

  Öğrencilerimiz, bu yıl da üniversite yerleştirmelerinde çok başarılı sonuçlar elde ettiler. Toplam 15 öğrencimiz Türkiye’de ve Fransa’da, prestijli hukuk fakültelere girmeyi başardı. Aralarında, Artun Mimar, Berke Demircioğlu ve Mert Kudat Galatasaray (...)
 • 2013-2014 Üniversite Yerleştirme Sonuçları

  Sainte Pulchérie Fransız Lisesi mezunlarının yükseköğretime geçişteki başarı geleneği devam ediyor. Mezunlarımız, bu yıl da birbirinden değerli üniversite ve bölümlere yerleştiler! 2014 mezunlarımızın yerleştiği üniversite ve bölümlerin listesini aşağıdaki (...)
 • 2013-2014 Galatasaray Üniversitesi İç Sınav Sonuçları

  Sainte Pulchérie Lisesi öğrencileri, Galatasaray Üniversitesi İç Sınavı’nda başarılarını sergiledirler. 2013-2014 Eğitim Öğretim yılında Galatasaray Üniversitesi’nin iç sınavına katılan öğrencimizden 21’i asil ve yedeklerden Galatasaray Üniversitesi’ne (...)
 • Sainte Pulchérie: Üniversiteye yerleştirmede yabancı okullar lideri

  İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün özel bir üniversite ile ortaklaşa yürüttüğü « İstanbul Lise Tomografisi » çalışmasına göre, Sainte Pulchérie Lisesi 2010 yılı ÖSYS yerleştirme oranlarına göre "en başarılı yabancı özel okul" oldu. 27 Mart 2011 Pazar günü Radikal (...)
 • Mezunlarımızın Koç Üniversitesi’ndeki Başarıları

  Sainte Pulchérie Lisesi mezunları Koç Üniversitesi’nde de başarılarını kanıtlamaya devam ediyor... Koç Üniversitesi, Sainte Pulchérie Lisesi mezunlarının, 2012-2013 eğitim-öğretim yılı güz ve bahar dönemlerinde, üniversitedeki üstün akademik başarılarını (...)
 • 2012-2013 Üniversite Yerleştirme Sonuçları

  2012- 2013 Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS), Galatasaray Üniversitesi ve Yurt dışındaki üniversitelere yerleştirme sonuçları Galatasaray Üniversitesi İç Sınavı Sonuçları 2012-2013 Eğitim Öğretim yılında Galatasaray Üniversitesi’nin iç sınavına katılan 47 (...)
 • 2012-2013 Fransa’da Lisans Eğitimine Hak Kazanan Öğrenciler

  Campus France aracılığıyla Fransa’da lisans eğitimine hak kazanan öğrencilerimizi tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyoruz. Üniversitelerden kabuller geldikçe yeni isimler listeye eklenecektir. Fransa’da lisans eğitimine hak kazanan öğrencilerimizin (...)
 • 2011-2012 Galatasaray Üniversitesi İç Sınavı Sonuçları

  # Ad Soyad Asil Liste Yedek Liste 1 Alara Akkamış Felsefe/Fransızca/Sosyoloji/İletişim/Siyaset Bilimleri 2 Aslin Yanar Fransızca İktisat/İşletme/Hukuk 3 Aycan Akgüneş Fransızca/İletişim/İktisat/İşletme/Uluslararası İlişkiler 4 Batuhan Emrem Felsefe (...)
 • 2012-2013 Galatasaray Üniversitesi İç Sınavı Sonuçları

  Sainte Pulchérie Lisesi, 2013 yılında Galatasaray Üniversitesi İç Sınavı’nda %45’lik başarı elde etmiştir! Galatasaray Üniversitesi İç Sınavı Sonuçları 2012-2013 Eğitim Öğretim yılında Galatasaray Üniversitesi’nin iç sınavına katılan 47 öğrencimizden 21’i asil (...)
 • 2011-2012 Üniversite Yerleştirme Sonuçları

  Üniversite Giriş Sınavı (LYS), Galatasaray Üniversitesi ve Yurtdışı Üniversiteler Yerleştirme Sonuçları Tüm öğrencilerimizi tebrik eder başarılarının devamını dileriz.
 • 2011-2012 Fransız Üniversiteleri Yerleştirme Sonuçları

  Bütün öğrencilerimizi başarılarından dolayı tebrik eder, bundan sonraki eğitim hayatlarında başarılarının artarak devam etmesini dileriz. ADI SOYADIŞEHİRBÖLÜM Ece KOÇAK Amiens TIP Mustafa AYÇİÇEĞİ Sorbonne Felsefe Naira MARKAROĞLU Sorbonne Edebiyat Ediz (...)
 • 2010-2011 Galatasaray Üniversitesi İç Sınavı Sonuçları

  2011 yılı Galatasaray Üniversitesi İç Sınavı sonuçlarına göre, Sainte Pulchérie Lisesi öğrencileri arasında sınava giren her 3 öğrenciden 1’i, Galatasaray Üniversitesi’nin asil ve/veya yedek listelerinde yer almaya hak kazanmıştır. Sainte Pulchérie Lisesi geçen (...)
 • 2010-2011 Üniversite Yerleştirme Sonuçları

  Öğrencilerimizi tebrik eder başarılarının devamını dileriz.
 • 2009-2010 Üniversite Yerleştirme Sonuçları

  Bütün öğrencilerimizi başarılarından dolayı tebrik eder, bundan sonraki eğitim hayatlarında başarılarının artarak devam etmesini dileriz. ADI SOYADIÜNİVERSİTEBÖLÜMGALATASARAY ÜN.FRANSA ve DİĞER ÜLKELERBÖLÜM Artun ATMACA İstanbul Ün. Mütercim Tercümanlık(FR) (...)
 • 2008-2009 Üniversite Yerleştirme Sonuçları

  ÖSS, Galatasaray Üniversitesi ve Yurtdışı Üniversiteler Yerleştirme Sonuçları ve Okul Başarı Grafiği Bütün öğrencilerimizi başarılarından dolayı tebrik eder, başarılarının artarak devam etmesini dileriz. ADI SOYADIÜNİVERSİTEBÖLÜMGALATASARAY ÜN.FRANSA ve DİĞER (...)
 • 2007-2008 Üniversite Yerleştirme Sonuçları

  ÖSS, Galatasaray Üniversitesi ve Yurtdışı Üniversiteler Yerleştirme Sonuçları. Bütün öğrencilerimizi başarılarından dolayı tebrik eder, başarılarının artarak devam etmesini dileriz. ADI SOYADIÜNİVERSİTEBÖLÜMGALATASARAY ÜN.FRANSA ve DİĞER ÜLKELERBÖLÜM Ayda (...)
 • 2006-2007 üniversite yerleştirme sonuçları

  2006 - 2007 ders yılı üniversite giriş sınavı sonuçları ektedir.
 • 2004-2005 Üniversite Yerleştirme Sonuçları

  2005 Mezunlarımız ÖSS Başarı Oranı: %100 Üniversiteye Yerleşme Oranı: %96,59 Öğrencilerimizin %65 ’i ilk üç tercihlerinden birine yerleşmişlerdir. BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ ( 5 öğr.) Tarih (3 öğr.) Okul Öncesi Öğretmenliği ( 1 öğr.) Kimya Mühendisliği(1 (...)

Aynı Bölümde

Mezunlar

Mezunlar Derneği

SP’liler Derneği...

Bizi Takip Edin:
© 2013 Sainte Pulchérie Lisesi - Çukurluçeşme Sok. No: 7 Parmakkapı 34433 Beyoğlu / İSTANBUL
Tel: 0212 244 25 36 / 292 00 01 - Fax: 0212 252 70 24 / 244 56 79
Web tasarım: Istanbul IT Services | Web geliştirme: Florent Merlet