Bizi Takip Edin:
connexion
Lisemiz
Eğitim
Okul Hayatı
Öğrencilerin Yaşamı
Kültür ve Sanat
Küresel Eğitim

Mezunlarımızın Başarıları

Öğrencilerimiz Sainte Pulchérie Lisesi’nden mezun olduktan sonra yurt içi ve yurt dışında seçkin üniversitelere yerleşmektedirler. Bu bölümde öğrencilerimizin her yıl hangi üniversitelere kabul edildiklerini bulabilirsiniz.


 • Fransa’daki Üniversitelere Kabuller

  Fransa’daki üniversitelere başvuran 12. sınıf öğrencilerimizin kabul dosyaları gelmeye başlamıştır. Liste, yeni kabul bilgisi alındığında güncellenmektedir. AD - SOYADÜNİVERSİTEBÖLÜM Aydan Bayar BORDEAUX HUKUK Defne Çağlar PARIS SORBONNE HUKUK Elif Ateş (...)
 • Tiyatroda Çok Güzel Bir Başarı

  Öğrencimiz Ege Erkan, 750 adayın katıldığı ve içinden sadece 11 kişinin başarılı olduğu son derece seçici yetenek sınavlarının ardından, "İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı" Tiyatro Bölümü’nü kazanmıştır. Ege, daha 10. sınıftayken, şimdiki Okul Müdürümüz (...)
 • Sainte Pulchérie: Üniversiteye yerleştirmede yabancı okullar lideri

  İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün özel bir üniversite ile ortaklaşa yürüttüğü « İstanbul Lise Tomografisi » çalışmasına göre, Sainte Pulchérie Lisesi 2010 yılı ÖSYS yerleştirme oranlarına göre "en başarılı yabancı özel okul" oldu. 27 Mart 2011 Pazar günü Radikal (...)
 • Arşiv

  Bu bölümde:

Aynı Bölümde

Mezunlar

Mezunlar Derneği

SP’liler Derneği...

Bizi Takip Edin:
© 2013 Sainte Pulchérie Lisesi - Çukurluçeşme Sok. No: 7 Parmakkapı 34433 Beyoğlu / İSTANBUL
Tel: 0212 244 25 36 / 292 00 01 - Fax: 0212 252 70 24 / 244 56 79
Web tasarım: Istanbul IT Services | Web geliştirme: Florent Merlet