Bizi Takip Edin:
connexion
Lisemiz
Eğitim
Okul Hayatı
Öğrencilerin Yaşamı
Kültür ve Sanat
Küresel Eğitim

Mezunlarımızın Başarıları

Öğrencilerimiz Sainte Pulchérie Lisesi’nden mezun olduktan sonra yurt içi ve yurt dışında seçkin üniversitelere yerleşmektedirler. Bu bölümde öğrencilerimizin her yıl hangi üniversitelere kabul edildiklerini bulabilirsiniz.


 • Sainte Pulchérie’den Dünya Üniversitelerine

  12. Sınıf öğrencilerimiz başvuru yaptıkları üniversitelerden güzel haberler almaya devam ediyor. Fransız üniversitelerinin kabullerinin ardından, diğer ülkelerin prestijli üniversiteleri de öğrencilerimize "hoşgeldiniz" demeye başladılar... Son sınıf (...)
 • 2018 Mezunlarımız Artık Üniversiteli!

  Mezuniyet pastalarını daha dünmüş gibi birlikte kestiğimiz mezunlarımız, dünyanın dört bir tarafına dağılarak üniversite eğitimlerine başladılar. 90 Sainte Pulchérie’linin hepsi artık birer üniversite öğrencisi! Gerek yurt içi gerekse yurt dışındaki (...)
 • Fransa’daki Üniversitelere Kabuller

  Fransa’daki üniversitelere başvuran 12. sınıf öğrencilerimizin kabul dosyaları gelmeye başlamıştır. Liste, yeni kabul bilgisi alındığında güncellenmektedir. KABUL EDİLEN ÖĞRENCİ SAYISIÜNİVERSİTEBÖLÜM 1 LYON TIP 1 BORDEAUX TIP 1 BORDEAUX MİMARLIK 1 (...)
 • 2018 ÖSYS Yerleştirme Sonuçları

  Mezunlarımızın YKS sınavlarından almış olduğu puanlar doğrultusunda yaptıkları tercihlerin sonuçları belli oldu. ÖSYS 2018 yerleştirme sonuçlarının açıklanmasının ardından, mezunlarımız için seçim yapma zamanı geldi. Türkiye, Fransa ve diğer ülkelerde (...)
 • Arşiv

  Bu bölümde:

Aynı Bölümde

Mezunlar

Mezunlar Derneği

SP’liler Derneği...

Bizi Takip Edin:
© 2013 Sainte Pulchérie Lisesi - Çukurluçeşme Sok. No: 7 Parmakkapı 34433 Beyoğlu / İSTANBUL
Tel: 0212 244 25 36 / 292 00 01 - Fax: 0212 252 70 24 / 244 56 79
Web tasarım: Istanbul IT Services | Web geliştirme: Florent Merlet