Bizi Takip Edin:
connexion
Lisemiz
Eğitim
Okul Hayatı
Öğrencilerin Yaşamı
Kültür ve Sanat
Küresel Eğitim

Sosyal Boyut

1846 yılında Şefkat Rahibeleri tarafından kurulan Sainte Pulchérie Lisesi Aziz Vincent de Paul’un maneviyatına her zaman sadık kalmıştır. Şefkat, kardeşlik, dayanışma, yardımlaşma, paylaşım Aziz Vincent de Paul’un temel felsefesini oluşturmaktadır.

Sainte Pulchérie Lisesi yıllardır Lape Hastanesi sakinleriyle ilgilenmektedirler.
Bu bölümde, bu proje çerçevesinde gerçekleştirilen yakın tarihli etkinliklerle ilgili makaleler bulabilirsiniz.

Daha önceki yıllara ait etkinlikler için buraya tıklayın.

Bu bölümde ayrıca okulumuz öğrencilerinin dernekler, dezavantajlı ve yardımı muhtaç okullar vb. için yaptıkları diğer girişimleri de bulabilirsiniz.


 • "Aydın Zihniyetler İçin Kucak Dolusu Kitap" Projesi

  Öğrencilerimiz ülkemizde gençlerin aydınlanmasına katkıda bulunmaya "Aydınlık Zihniyetler İçin Kucak Dolusu Kitap" projesiyle kütüphane kurarak devam ediyor. 2013’ten beri her yıl öğrencilerimiz dostluk ve kardeşlik duyguları ile yüzlerce kitap bağışlayıp, (...)
 • "Aydın Zihniyetler İçin Kucak Dolusu Kitap" Projesi

  Öğrencilerimiz, ülkemizde gençlerin aydınlanmasına katkıda bulunmaya "Aydınlık Zihniyetler İçin Kucak Dolusu Kitap" projesiyle kütüphane kurarak devam ediyor. 2013’ten beri her yıl öğrencilerimiz dostluk ve kardeşlik duyguları ile yüzlerce kitap bağışlayıp, (...)
 • "Umuda İlmek" Projesi ile Halep’e Uzatılan Yardım Eli

  Dünya Kadınlar Günü vesilesiyle hayata geçirdiğimiz "Umuda İlmek" projesi kapsamında 10. sınıf öğrencilerimiz Halep’e göndermek üzere devasa bir battaniye ördüler. Öğrencilerimiz, iki aylık süreçte tamamladıkları battaniyeyi 19 parça halinde Kızılay aracılığıyla (...)
 • Umuda İlmek

  Beş yıldır Sainte Pulchérie Lisesi ve öğrencileri, kadının toplumsal yaşamdaki yeri, ona uygulanan şiddet, kızların eğitimi, zorla küçük yaşta yapılan evlilikler üzerine toplumda farkındalık yaratan projeler hayata geçiriyor. Bu kapsamda bu yıl Suriye’den gelerek (...)
 • Lape’nin Küçük Postacıları

  29 Aralık 2016 günü, 2017’ye saatler kala hazırlık sınıflarından bir grup öğrenci yani Sainte Pulchérie Lisesi’nin Küçük Postacıları, Lape Hastanesi sakinlerinin yeni yılını kutlayacak olmanın telaşı içinde yola koyuldular. Fırtınalı havada özenle (...)
 • Michal Bardavid ile Söyleşi

  Geçtiğimiz yıldan bu yana devam ettiğimiz Suriyeli Mültecilerle Dayanışma Projesi kapsamında gazeteci muhabir Michal Bardavid’i 28 Kasım’da okulumuzda ağırladık. Gönüllü öğrencilerimiz, uluslararası başarıya ulaşmış "#iamchild" hareketine katılarak Suriyeli (...)
 • Köprüköy’de Cumhuriyet Bayramı

  "Aydın Zihniyetler için Kucak Dolusu Kitap" projesi kapsamında Sainte Pulchérie Lisesi’nde toplanan kitapları dağıtmak üzere bir grup öğrencimiz Kırıkkale yakınlarındaki bir köye gittiler. Cumhuriyet Bayramı’nı da burada düzenlenen törene katılarak kutladılar. (...)
 • Öğrencilerimiz Köprüköy’e Umut Oldu

  Dördüncü kez, ihtiyaç sahibi bölgelerle dayanışma içinde olan öğrencilerimiz, kütüphane oluşturmak amacıyla bir okula gittiler. Bu yıl Kırıkkale bölgesindeydiler. "Aydınlık Zihniyetler için Kucak Dolusu Kitap" projesi okulumuza yaptığımız bağış çağrıyla (...)
 • Aydın Zihinler İçin Kucak Dolusu Kitap

  Okulumuz birkaç yıldır ihtiyaç sahibi bir okulda kütüphane kurulmasına yardım etmek için büyük bir kitap toplama kampanyası düzenliyor. Sizleri de kampayaya katılmaya davet ediyoruz! 10 Ekim Pazartesiden başlamak üzere 20 Ekim’e kadar Kırıkkale’nin Keskin (...)
 • Arşiv

  Bu bölümde:

Aynı Bölümde

Kültürel Boyut

Sürdürülebilir kalkınma, özgürlüklere, çeşitliliğe, kültürel kimliğe ve yerel mirasa saygı konularının da entegrasyonuyla kültürel bir boyut kazanmıştır. Bu (...)

Küresel Eğitim Nedir?

Çevresel Boyut

Öğrenciler, bütün insanlığın ortak sorumluluğunda olan doğa ve doğayla ilişleri üzerine düşünmeye davet edilmektedir. Bunun yanı sıra dengeli ve sağlık bir (...)

Bizi Takip Edin:
© 2013 Sainte Pulchérie Lisesi - Çukurluçeşme Sok. No: 7 Parmakkapı 34433 Beyoğlu / İSTANBUL
Tel: 0212 244 25 36 / 292 00 01 - Fax: 0212 252 70 24 / 244 56 79
Web tasarım: Istanbul IT Services | Web geliştirme: Florent Merlet