Bizi Takip Edin:
connexion
Lisemiz
Eğitim
Okul Hayatı
Öğrencilerin Yaşamı
Kültür ve Sanat
Küresel Eğitim

Profesyonel Etkinlikler

Hazırladığımız etkinliklerle uluslararası kabul görmüş sanatçıların yanı sıra gelecek vaat eden genç yeteneklerin de yanında olmayı umuyoruz.

Yaşar Kemal Uğur Dündar, Nedim Gürsel, Adalet Ağaoğlu, Ataol Behramoğlu, Doğan Hızlan, Zülfü Livaneli, Pınar Kür, Hıfzı Topuz, Devrim Erbil, Bedri Baykam, İbrahim Ciftcioglu Mehmet Kavukçu, Devabil Kara Aslantürk Yılmaz, Diana Page, Justin Eccles Jean-David Morvan, Herr Seele, Joicy Koothur, Romann Ramshorn, Ludovic Debeurme, İdil Biret, Hüsnü Şenlendirici, Aziz ve Yansımalar, Şenol Filiz, İstanbul Barok, Kolektif İstanbul, Jef Giansily Quartet, François Audrain, Boğaziçi Caz Korosu, Kadir Memiş, Candaş Baş, Cemil İpekçi, Filiz Akın, Cem Hakko

...Geçtiğimiz yıllarda Sainte Pulchérie Lisesi’ne varlıklarıyla onur veren sanatçı, tasarımcı ve entelektüellerimizden yalnızca birkaçı.


 • Sahne Pulchérie’nin Programı

  Sahne Pulchérie oyun programını sunar. Bu sayfa düzenli olarak güncellenmektedir. Sizleri sayfamızı düzenli olarak ziyaret etmeye bekliyoruz. Nisan 1, 20h30 - "Batı" - Kirpi Tiyatro 7, 20h30 - "İnsandan Kaçan" - La Comédie Française [Captation] 8, (...)
 • Sergi: Kaygan

  Sainte Pulchérie Lisesi’nin sanat galerisi Türkiye’de sanat alanında en önemli isimlerden Bubi, İsmet Doğan, Bedri Baykam, Gürbüz Doğan Ekşioğlu’nun katılımıyla düzenlenen Kaygan sergisini 17 Şubat-22 Mart tarihleri arasında ziyaret edebilirsiniz. Galeri (...)
 • 14. Kültür ve Edebiyat Sempozyumu

  14. Kültür ve Edebiyat Sempozyumu ile 8. Liseler Arası Makale Yarışması 1 Nisan Cumartesi günü 13.00’da başlayacaktır. Sempozyum herkese açıktır. 14 yıldır sempozyumlarımızla, 8 yıldır makale yarışmalarımızla edebiyatımıza yön verenleri andık, düşündük, (...)
 • Performans : Titled/Untitled

  Proje sponsorunun AkSanat, mekan sponsorunun ise Sahne Pulchérie olduğu "Titled/Untitled", 10 Şubat Cuma akşamı saat 20.30’da Sahne Pulchérie’de sergilenecektir. Çeşitlilik, enerji dönüşümü, daha önce tanışmayan insanların birbirine teması, hayatı bir an (...)
 • Tiyatro: Batı

  Arzu Bigat Baril tarafından sahnelenen Kirpi Tiyatro’nun ilk oyunu "Batı", prömiyerini yazarın da katılacağı 17 Mart akşamı saat 20.30’da Sahne Pulchérie’de gerçekleştirecektir. "Batı"yı ayrıca 18 ve 31 Mart tarihlerinde 20.30’da da izleyebilirsiniz. Oyun (...)
 • Tiyatro : "Macbeth / İki Kişilik Kabus"

  Tiyatro BeReZe, "Macbeth / İki Kişilik kabus" oyunuyla 11 Mart Cumartesi saat 20.30’da Sahne Pulchérie’de. Oyun İngilizce üstyazılıdır. Hayat dediğin ne ki: Yürüyen bir gölge, bir zavallı kukla bu sahnede: Bir (bir buçuk) saat boy gösterip, boyun kırıp (...)
 • Théâtre : "Macbeth / Un cauchemar pour deux"

  La compagnie Tiyatro BeReZe présentera sa nouvelle création "Macbeth / Un cauchemar pour deux" le samedi 11 mars à 20h30 à Sahne Pulchérie. Le spectacle sera surtitré en anglais. La vie n’est qu’une ombre en marche, un pauvre acteur Qui s’agite pendant (...)
 • Gülsin Onay ile Yeni Yıl Konseri Videosu

  Sainte Pulchérie Lisesi’nin müzisyen öğrencileri, piyanist Gülsin Onay’ın katılımlarıyla onurlandırdığı özel bir konser düzenledi. Okulumuzun gösteri salonu, 8 Aralık Perşembe akşamı, eğitime katkıda bulunmak amacıyla piyano resitalinde bir araya gelenlerle (...)
 • Tiyatro : "Kral Übü"

  Palyaçonun, nesne tiyatrosu kuklasının ve küçük ekranın kesiştiği bu gösteri, destanı canlı küçük "telesinema ekipman" gösteri makineleri ile yeniden üreten, korku içerisinde çığlıklar atmamıza yol açan aksesuarların, sarayların, mağaraların, güçlerin ve (...)
 • İFSAK Konferansı : "24. Fotoğraf Günleri"

  24. İFSAK İstanbul Fotoğraf Günleri’nin teması "THANATOS -Tek Düşmanım Kendim"dir. Fotoğraf eksenli çok sayıda proje -buluşmalar, sergiler, fotoğraf atölyeleri- düzenlenecektir. Sainte Pulchérie festivale fotoğrafçı İranlı Shadi Ghadirian ve Suriyeli Issa (...)
 • Performans: Relic/After RAU

  Proje sponsorunun AkSanat, mekan sponsorunun ise Sahne Pulchérie olduğu "Relic/After RAU " 11 Kasım Cuma akşamı saat 20.30’da Sahne Pulchérie’de sergilenecektir. "Geçmişe bakarsın, Geleceği görmeye calışırsın... Oysa sadece şimdi vardır... Ve şimdinin (...)
 • Tiyatro: Yılın En İyi Kadın Oyuncusu

  Seyyar Sahne’nin "Yılın En İyi Kadın Oyuncusu" oyunu 3 Mart Cuma günü saat 20:30’da İngilizce üst yazı ile Sahne Pulchérie’de seyirciyle buluşuyor. Hepimiz beğenilmekten, onaylanmaktan az çok hoşlanırız. Arkadaşlarımızı, sevgilimizi, yaptığımız işi bize (...)
 • Tiyatro: İmparatorluk Kuranlar Yahut Şümürz

  Hayal Perdesi sanat yönetmeni Selin İşcan ve Avrupa’nın önemli yönetmenlerinden Aleksandar Popovski önderliğinde hayata geçen, Hayal Perdesi’nin ilk yapımı "İmparatorluk Kuranlar yahut Şümürz" prömiyerini "Bursa Nilüfer Belediyesi Tiyatro"nun katkılarıyla (...)
 • Tiyatro: Joko’nun Doğum Günü

  Yolcu Tiyatro Fransız yazar Roland Topor’un "Joko’nun Doğum Günü" adlı eserini 25 Mart Cumartesi, sonrasındaysa 22 Nisan Cumartesi günü saat 20.30’da Sahne Pulchérie’de sergileyecek. "Bir de sizleri taşımaya başladığımdan beri yere bakıyorum hep, daha önce (...)
 • Tiyatro: 19 Uluslararası Kukla Festivali

  Karin Schäfer Figuren Tiyatrosu 19. Uluslararası Kukla Festivali kapsamında 22 Ekim Cumartesi günü saat 20.30’da Sahne Pulchérie’de "Ejderha Gemileri" adlı oyunu sergileyecektir. Meşhur Çin’li kaşif Zheng He’nin Arabistan, Afrika ve Siyam’a yaptığı (...)
 • Tiyatro: "Üç Kız Kardeş"

  Hayal Perdesi ve İstanbul Tiyatro Festivali ortak yapımı olan Üç Kız Kardeş, prömiyerini 11 Mayıs’ta Üsküdar Tekel Sahnesi’nde gerçekleştirdi. Tiyatro alanında ülkemizde eşine az rastlanır çok kültürlü bir buluşmanın ürünü olan yapım, Türk, Makedon, (...)
 • Tiyatro: "Trom"

  Roland Topor’un "Masanın Altında" adlı metninden hareketle yazılmış "Trom" 9 Aralık Cuma günü saat 20.30’da Fransızca altyazılı olarak Sahne Pulchérie’de. "Sahnede ve hayatta kendi olma"yı kendine mesele edinen bir oyuncu Roland Topor’un ’’Masanın Altında’’ (...)
 • Tiyatro: "Tehlikeli Oyunlar"

  Seyyar Sahne’nin çok beğenilen ve merakla beklenen oyunu "Tehlikeli Oyunlar" 29 Nisan Cumartesi günü saat 20:30’da Sahne Pulchérie’de sahnelenecektir. İngilizce alt yazılı bu oyun, İstanbul’da yaşayan ve İngilizce bilen yabancıların Türk tiyatrosunu (...)
 • Arşiv

  Bu bölümde:

Aynı Bölümde

Okul İçi Etkinlikler

Okul içi gösteri programlarını kültürel, sanatsal ve edebi etkinliklerle zenginleştiren Sainte Pulchérie Lisesi, gençleri yeni ufuklara açılmaya teşvik (...)

Salonlarımız

Sainte Pulchérie Lisesi sanata ve yaratıcılığa yönelik profesyonel mekânlara sahiptir : Ekim 2009’da açılmış olan sanat galerisi, Od’A-Ouvroir d’Art (...)

İletişim

Bizi Takip Edin:
© 2013 Sainte Pulchérie Lisesi - Çukurluçeşme Sok. No: 7 Parmakkapı 34433 Beyoğlu / İSTANBUL
Tel: 0212 244 25 36 / 292 00 01 - Fax: 0212 252 70 24 / 244 56 79
Web tasarım: Istanbul IT Services | Web geliştirme: Florent Merlet