Bizi Takip Edin:
connexion
Lisemiz
Eğitim
Okul Hayatı
Öğrencilerin Yaşamı
Kültür ve Sanat
Küresel Eğitim

Profesyonel Etkinlikler

Hazırladığımız etkinliklerle uluslararası kabul görmüş sanatçıların yanı sıra gelecek vaat eden genç yeteneklerin de yanında olmayı umuyoruz.

Yaşar Kemal Uğur Dündar, Nedim Gürsel, Adalet Ağaoğlu, Ataol Behramoğlu, Doğan Hızlan, Zülfü Livaneli, Pınar Kür, Hıfzı Topuz, Devrim Erbil, Bedri Baykam, İbrahim Ciftcioglu Mehmet Kavukçu, Devabil Kara Aslantürk Yılmaz, Diana Page, Justin Eccles Jean-David Morvan, Herr Seele, Joicy Koothur, Romann Ramshorn, Ludovic Debeurme, İdil Biret, Hüsnü Şenlendirici, Aziz ve Yansımalar, Şenol Filiz, İstanbul Barok, Kolektif İstanbul, Jef Giansily Quartet, François Audrain, Boğaziçi Caz Korosu, Kadir Memiş, Candaş Baş, Cemil İpekçi, Filiz Akın, Cem Hakko

...Geçtiğimiz yıllarda Sainte Pulchérie Lisesi’ne varlıklarıyla onur veren sanatçı, tasarımcı ve entelektüellerimizden yalnızca birkaçı.


 • Sergi : Sanatçıların Baharı

  Bu yıl 12. kez düzenlenen Sanatçıların Baharı sergisi 13-19 Nisan tarihleri arasında Sainte Pulchérie Lisesi’nin sanat galerisi Od’A-Ouvroir d’Art’da ziyarete açılıyor. Sergi, Sainte Pulchérie Lisesi işbirliğiyle Frankofon bir dernek olan Istanbul Accueil (...)
 • Sergi: "Kadın, Yaşam ve Hareket", Canan Aydoğan

  "Kadın, Yaşam ve Hareket" sergisiyle ressam Canan Aydoğan bizleri, kadının ruh, yaşam ve renklerin ta kendisi olduğu düşsel bir dünyaya davet ediyor. Sanatçı eşliğinde sergi turu 14 Mart Çarşamba günü saat 17.30’da Sainte Pulchérie Fransız Lisesi sanat (...)
 • Performans: Gövde Gösterisi

  Koreograf, dans sanatçısı, akademisyen ve hareket terapisti Tuğçe Tuna’nın 2014 yılında İKSV 19. İstanbul Uluslararası Tiyatro Festivali kapsamında sunduğu ve Sainte Pulchérie Fransız Lisesi’ne özel olarak üretip sahnelediği "Gövde Gösterisi" eseri dördüncü (...)
 • Mika-Der Yararına Gala Gecesi

  Bu sene altıncı kez Dünya Kadınlar Günü vesilesiyle gerçekleştirdiğimiz eğitim ve toplumsal farkındalık projesinde 6 Mart Salı günü Minik Kalplerle El Ele Derneği yararına bir gala gecesi düzenledik. Etkinlikte üç kadın sanatçı Ezgi Aktan, Su Soley ve Şenay (...)
 • Konser: Gaye Su Akyol

  13 Şubat Salı günü Sainte Pulchérie Lisesi, müzisyen Gaye Su Akyol’un eklektik ve elektrik konserini coşkuyla izledi ! Gaye Su Akyol, tam bir sahne büyücüsü olarak, bizleri rock, pop ve psikedelik tınılarla bezenmiş bir müzik yolculuğuna çıkardı. Kendisine (...)
 • Beyaz Perdede Tiyatro : Romeo ve Juliet

  Bu sezon La Comédie Française tarafından sahnelenmeye devam eden Eric Ruf’ün yönettiği Shakespeare’in "Romeo ve Juliet" oyununun profesyonel kaydı, Pathé Live, Türkiye Fransız Kültür Merkezi ve Kirpi Tiyatro işbirliğiyle 28 Nisan Cumartesi akşamı saat (...)
 • Sahne Pulchérie’nin Programı

  Sahne Pulchérie oyun programını sunar. Bu sayfa düzenli olarak güncellenmektedir. Sizleri sayfamızı düzenli olarak ziyaret etmeye bekliyoruz. ÖNÜMÜZDEKİ SEZON GÖRÜŞMEK ÜZERE... 2017-2018 Mayıs 4 Mayıs Cuma, 20.30: "Sevgili Arsız Ölüm - Dirmit" - Seyyar (...)
 • Tiyatro: Trom

  Seyyar Sahne’nin Roland Topor’un "Masanın Altında" adlı metninden yola çıkarak yazdığı "Trom" 13 Nisan Cuma akşamı saat 20.30’da Sahne Pulchérie’de seyirciyle buluşuyor. Oyun Fransızca üst yazılıdır. "Sahnede ve hayatta kendisi olmayı" mesele edinen bir oyuncu (...)
 • Özel Etkinlik / Dans: One by One

  Mart ayında Sahne Pulchérie "One by One" isimli dans projesini ağırlıyor. Akbank Sanat işbirliğiyle gerçekleşecek olan bu özel etkinlik, 14 Mart çarşamba akşamı saat 20.30’da Sahne Pulchérie’de izlenebilecek. Basit fikir ve imgeleri kullanarak anlatılan küçük (...)
 • Tiyatro: Düğün

  Sarı Sandalye’nin sahnelediği "Düğün" 14 Nisan Cumartesi akşamı Sahne Pulchérie’de. Oyun İngilizce üst yazılıdır. “Düğün” ya da “Küçük Burjuva Düğünü”, Bertolt Brecht’in ilk dönem tek perdelik oyunlarından biridir. Oyun, orta sınıf bir çiftin düğün yemeği sırasında (...)
 • Özel Etkinlik / Dans: MUT

  Şubat ayında Sahne Pulchérie "MUT" isimli dans projesini ağırlıyor. Akbank Sanat işbirliğiyle gerçekleşecek olan bu özel etkinlik, 22 Şubat Perşembe akşamı saat 20.30’da Sahne Pulchérie’de izlenebilecek. Mutluluğun Algoritması tasarlanabilir mi? Bu dans (...)
 • Tiyatro: Panopticon

  Şermola Performans’ın sahneye koyduğu "Panopticon" 23 Şubat Cuma akşamı saat 20.30’da Sahne Pulchérie’de izleyici ile buluşuyor. Hem sistem araçlarınca her an gözetlendiğimiz, hem de elimizin altındaki sosyal araçlarla birbirimizi gözetlediğimiz çağa dair (...)
 • Beyaz Perdede Tiyatro: Scapin’in Dolapları

  La Comédie Française tarafından sahnelenen Molière’in "Scapin’in Dolapları" oyunu, Pathé Live, Türkiye Fransız Kültür Merkezi ve Kirpi Tiyatro işbirliğiyle 19 Mayıs Cumartesi akşamı saat 20.30’da Sahne Pulchérie ekranında. Oyun Ayberk Erkay çevirisiyle Türkçe (...)
 • Beyaz Perdede Tiyatro: Cyrano de Bergerac

  Bu sezon La Comédie Française tarafından sahnelenmeye devam eden Denis Podalydès’in yönettiği Edmond Rostand’ın "Cyrano de Bergerac" oyununun profesyonel kaydı, Pathé Live, Türkiye Fransız Kültür Merkezi ve Kirpi Tiyatro işbirliğiyle 9 Mart Cuma akşamı saat (...)
 • Tiyatro: Joko’nun Doğum Günü

  Yolcu Tiyatro, Fransız yazar Roland Topor’un "Joko’nun Doğum Günü" adlı oyununu 24 Şubat Cumartesi saat 20.30’da Sahne Pulchérie’de sergiliyor. Oyun Fransızca üst yazılıdır. "Bir de sizleri taşımaya başladığımdan beri yere bakıyorum hep, daha önce göğe (...)
 • Sergi: "Kutsallığın İzdüşümü" - Nicolas Joyeux ve Timurtaş Onan

  İki haftalık bir sanatçı rezidansı için Sainte Pulchérie Lisesi’nde ağırlanan Fransız sanatçı Nicolas Joyeux, Türk sanatçı Timurtaş Onan ile kutsallık teması üzerine ortak bir fotoğraf sergisinde buluştu. Sergi, okulumuzun sanat galerisi Od’A-Ouvroir d’Art (...)
 • Tiyatro: Sevgili Arsız Ölüm - Dirmit

  Seyyar Sahne’nin "Sevgili Arsız Ölüm - Dirmit" oyunu 4 Mayıs Cuma akşamı saat 20.30’da Sahne Pulchérie’de seyirciyle buluşuyor. Oyun İngilizce üst yazılıdır. Dirmit’in tek bir gecesinde geçen oyun, romanın oyuncu kişisine dokunduğu yerden Dirmit’i, romandaki (...)
 • Tiyatro: Tehlikeli Oyunlar

  Seyyar Sahne’nin çok beğenilen oyunu "Tehlikeli Oyunlar" 16 Mart Cuma akşamı saat 20.30’da Sahne Pulchérie’de İngilizce üst yazılı olarak sahnelenecektir. Son bir kaç yıldır hatırat ("Ben, Pierre Rivière..." - 2006), kutsal metin (Eski Ahit - "Vaiz" - 2007) (...)
 • Tiyatro: Batı

  Arzu Bigat Baril tarafından sahnelenen Kirpi Tiyatro’nun ilk oyunu "Batı", yazarın da katılmış olduğu prömiyerini geçtiğimiz sezon Sahne Pulchérie’de gerçekleştirdi. Oyunu 12 Mayıs Cumartesi ve 18 Mayıs Cuma akşamları 20.30’da izleyebilirsiniz. Oyun Fransızca (...)
 • Arşiv

  Bu bölümde:

Aynı Bölümde

Okul İçi Etkinlikler

Okul içi gösteri programlarını kültürel, sanatsal ve edebi etkinliklerle zenginleştiren Sainte Pulchérie Lisesi, gençleri yeni ufuklara açılmaya teşvik (...)

Salonlarımız

Sainte Pulchérie Lisesi sanata ve yaratıcılığa yönelik profesyonel mekânlara sahiptir : Ekim 2009’da açılmış olan sanat galerisi, Od’A-Ouvroir d’Art (...)

İletişim

Bizi Takip Edin:
© 2013 Sainte Pulchérie Lisesi - Çukurluçeşme Sok. No: 7 Parmakkapı 34433 Beyoğlu / İSTANBUL
Tel: 0212 244 25 36 / 292 00 01 - Fax: 0212 252 70 24 / 244 56 79
Web tasarım: Istanbul IT Services | Web geliştirme: Florent Merlet