Bizi Takip Edin:
connexion
Lisemiz
Eğitim
Okul Hayatı
Öğrencilerin Yaşamı
Kültür ve Sanat
Küresel Eğitim

Profesyonel Etkinlikler

Hazırladığımız etkinliklerle uluslararası kabul görmüş sanatçıların yanı sıra gelecek vaat eden genç yeteneklerin de yanında olmayı umuyoruz.

Yaşar Kemal Uğur Dündar, Nedim Gürsel, Adalet Ağaoğlu, Ataol Behramoğlu, Doğan Hızlan, Zülfü Livaneli, Pınar Kür, Hıfzı Topuz, Devrim Erbil, Bedri Baykam, İbrahim Ciftcioglu Mehmet Kavukçu, Devabil Kara Aslantürk Yılmaz, Diana Page, Justin Eccles Jean-David Morvan, Herr Seele, Joicy Koothur, Romann Ramshorn, Ludovic Debeurme, İdil Biret, Hüsnü Şenlendirici, Aziz ve Yansımalar, Şenol Filiz, İstanbul Barok, Kolektif İstanbul, Jef Giansily Quartet, François Audrain, Boğaziçi Caz Korosu, Kadir Memiş, Candaş Baş, Cemil İpekçi, Filiz Akın, Cem Hakko

...Geçtiğimiz yıllarda Sainte Pulchérie Lisesi’ne varlıklarıyla onur veren sanatçı, tasarımcı ve entelektüellerimizden yalnızca birkaçı.


 • Sahne Pulchérie’nin Programı

  Sahne Pulchérie oyun programını sunar. Bu sayfa düzenli olarak güncellenmektedir. Sizleri sayfamızı düzenli olarak ziyaret etmeye bekliyoruz. 2017-2018 Ocak 5 Ocak Cuma: 20.30 - "Solférino Muharebesi" - Film Gösterimi 6 Ocak Cumartesi: 20.30 - (...)
 • Film Gösterimi: Solférino Muharebesi

  Justine Triet’nin yönettiği 2013 yapımı "Solférino Muharebesi" filmi, 5 Ocak Cuma günü saat 20.30’da Türkiye Fransız Kültür Merkezi işbirliğiyle Türkçe alt yazılı olarak Sahne Pulchérie’de gösterilecektir. Etkinlik ücretsizdir. Yönetmen: Justine Triet Süre: 94 (...)
 • Beyaz Perdede Tiyatro: Cyrano de Bergerac

  La Comédie Française tarafından sahnelenen Edmond Rostand’ın "Cyrano de Bergerac" oyunu Türkiye Fransız Kültür Merkezi ve Kirpi Tiyatro işbirliğiyle 9 Aralık Cumartesi akşamı saat 20.30’da Sahne Pulchérie ekranında. Oyun Sabri Esat Siyavuşgil çevirisiyle (...)
 • Film Gösterimi: Tomboy

  Céline Sciamma’nın yönettiği 2011 yapımı "Tomboy" filmi, 1 Aralık Cuma günü saat 20.30’da Türkiye Fransız Kültür Merkezi işbirliğiyle Türkçe alt yazılı olarak Sahne Pulchérie’de gösterilecektir. Etkinlik ücretsizdir. Yönetmen: Céline Sciamma Süre: 82 dakika. Dil: (...)
 • Tiyatro: Joko’nun Doğum Günü

  Yolcu Tiyatro, Fransız yazar Roland Topor’un "Joko’nun Doğum Günü" adlı oyununu 13 Ocak Cumartesi saat 20.30’da Sahne Pulchérie’de sergiliyor. Oyun Fransızca üst yazılıdır. "Bir de sizleri taşımaya başladığımdan beri yere bakıyorum hep, daha önce göğe (...)
 • Tiyatro: Ruki

  "Ruki" 15 Aralık Cuma akşamı saat 20.30’da İngilizce üst yazılı olarak Sahne Pulchérie’de sahneleniyor. Reha Özcan, asrımızın yarası olan ırkçılığı, yaşanmış bir hayat hikayesi üzerinden, farklı anlatımıyla seyircilerle paylaşıyor. Hikâye, Boksör Ruki olarak (...)
 • Tiyatro: Sevgili Arsız Ölüm - Dirmit

  Seyyar Sahne’nin "Sevgili Arsız Ölüm - Dirmit" oyunu 29 Aralık Cuma ve 6 Ocak Cumartesi akşamları saat 20.30’da Sahne Pulchérie’de seyirciyle buluşuyor. Oyun İngilizce üst yazılıdır. Dirmit’in tek bir gecesinde geçen oyun, romanın oyuncu kişisine dokunduğu (...)
 • Tiyatro: Tehlikeli Oyunlar

  Seyyar Sahne’nin çok beğenilen oyunu "Tehlikeli Oyunlar" 22 Aralık Cuma akşamı saat 20.30’da Sahne Pulchérie’de İngilizce üst yazılı olarak sahnelenecektir. Son bir kaç yıldır hatırat ("Ben, Pierre Rivière..." - 2006), kutsal metin (Eski Ahit - "Vaiz" - 2007) (...)
 • Tiyatro: Batı

  Arzu Bigat Baril tarafından sahnelenen Kirpi Tiyatro’nun ilk oyunu "Batı", yazarın da katılmış olduğu prömiyerini geçtiğimiz sezon Sahne Pulchérie’de gerçekleştirdi. Oyunu 12 Ocak Cuma akşamı 20.30’da izleyebilirsiniz. Oyun Fransızca üst yazılıdır. Fransız (...)
 • Arşiv

  Bu bölümde:

Aynı Bölümde

Okul İçi Etkinlikler

Okul içi gösteri programlarını kültürel, sanatsal ve edebi etkinliklerle zenginleştiren Sainte Pulchérie Lisesi, gençleri yeni ufuklara açılmaya teşvik (...)

Salonlarımız

Sainte Pulchérie Lisesi sanata ve yaratıcılığa yönelik profesyonel mekânlara sahiptir : Ekim 2009’da açılmış olan sanat galerisi, Od’A-Ouvroir d’Art (...)

İletişim

Bizi Takip Edin:
© 2013 Sainte Pulchérie Lisesi - Çukurluçeşme Sok. No: 7 Parmakkapı 34433 Beyoğlu / İSTANBUL
Tel: 0212 244 25 36 / 292 00 01 - Fax: 0212 252 70 24 / 244 56 79
Web tasarım: Istanbul IT Services | Web geliştirme: Florent Merlet