Bizi Takip Edin:
connexion
Lisemiz
Eğitim
Okul Hayatı
Öğrencilerin Yaşamı
Kültür ve Sanat
Küresel Eğitim

Profesyonel Etkinlikler

Hazırladığımız etkinliklerle uluslararası kabul görmüş sanatçıların yanı sıra gelecek vaat eden genç yeteneklerin de yanında olmayı umuyoruz.

Yaşar Kemal Uğur Dündar, Nedim Gürsel, Adalet Ağaoğlu, Ataol Behramoğlu, Doğan Hızlan, Zülfü Livaneli, Pınar Kür, Hıfzı Topuz, Devrim Erbil, Bedri Baykam, İbrahim Ciftcioglu Mehmet Kavukçu, Devabil Kara Aslantürk Yılmaz, Diana Page, Justin Eccles Jean-David Morvan, Herr Seele, Joicy Koothur, Romann Ramshorn, Ludovic Debeurme, İdil Biret, Hüsnü Şenlendirici, Aziz ve Yansımalar, Şenol Filiz, İstanbul Barok, Kolektif İstanbul, Jef Giansily Quartet, François Audrain, Boğaziçi Caz Korosu, Kadir Memiş, Candaş Baş, Cemil İpekçi, Filiz Akın, Cem Hakko

...Geçtiğimiz yıllarda Sainte Pulchérie Lisesi’ne varlıklarıyla onur veren sanatçı, tasarımcı ve entelektüellerimizden yalnızca birkaçı.


 • Sahne Pulchérie’nin Programı

  Sahne Pulchérie oyun programını sunar. Bu sayfa düzenli olarak güncellenmektedir. Sizleri sayfamızı düzenli olarak ziyaret etmeye bekliyoruz. 2017-2018 Kasım 4 Kasım Cumartesi: 20.30 - "Séraphine" - Film Gösterimi 11 Kasım Cumartesi: 20.30 - "Macbeth / (...)
 • Film Gösterimi : Séraphine

  Martin Provost’un yönettiği 2008 Fransız yapımı bol ödüllü "Séraphine" filmi, 4 Kasım Cumartesi saat 20.30’da Türkiye Fransız Kültür Merkezi işbirliğiyle Türkçe alt yazılı olarak Sahne Pulchérie’de. Etkinlik ücretsizdir. Yönetmen : Martin Provost Süre : 125 (...)
 • Tiyatro : Macbeth - İki kişilik kâbus

  Tiyatro BeReZe, "Macbeth - iki kişilik kâbus" oyunuyla 11 Kasım Cumartesi saat 20.30’da Sahne Pulchérie’de. Oyun İngilizce üst yazılıdır. "Hayat dediğin ne ki: Yürüyen bir gölge, bir zavallı kukla bu sahnede: Bir (bir buçuk) saat boy gösterip, boyun kırıp (...)
 • Tiyatro: Gölgenin Gölgesi - Kukla Festivali

  20. Uluslararası İstanbul Kukla Festivali kapsamında Kamboçya’dan gelen Phnom Penh Shadow Theatre’nin "Gölgenin Gölgesi" adlı kukla oyunu 28 Ekim Cumartesi akşamı saat 20.30’da Sahne Pulchérie’de. Sözsüz olan oyun açık havada gerçekleşecektir. Kamboçya (...)
 • Tiyatro: Cesaret Üzerine Bir Efsane - Kukla Festivali

  20. Uluslararası İstanbul Kukla Festivali kapsamında Rusya’dan gelen Meta Zero topluluğunun "Cesaret Üzerine Bir Efsane" adlı kukla oyunu 20 Ekim Cuma akşamı saat 20.30’da Sahne Pulchérie’de. Oyun sözsüzdür. Kaplan olarak doğmak, cesur bir yüreğe mi sahip (...)
 • Tiyatro: Sevgili Arsız Ölüm - Dirmit

  Seyyar Sahne’nin "Sevgili Arsız Ölüm - Dirmit" oyunu 27 Ekim Cuma ve 24 Kasım Cuma saat 20.30’da Sahne Pulchérie’de seyirciyle buluşuyor. Oyun İngilizce üst yazılıdır. Dirmit’in tek bir gecesinde geçen oyun, romanın oyuncu kişisine dokunduğu yerden Dirmit’i, (...)
 • Tiyatro: Tehlikeli Oyunlar

  Seyyar Sahne’nin çok beğenilen oyunu "Tehlikeli Oyunlar" 17 Kasım Cuma akşamı saat 20.30’da Sahne Pulchérie’de İngilizce üst yazılı olarak sahnelenecektir. Son bir kaç yıldır hatırat ("Ben, Pierre Rivière..." - 2006), kutsal metin (Eski Ahit - "Vaiz" - 2007) (...)
 • Tiyatro: Batı

  Arzu Bigat Baril tarafından sahnelenen Kirpi Tiyatro’nun ilk oyunu "Batı", yazarın da katılmış olduğu prömiyerini geçtiğimiz sezon Sahne Pulchérie’de gerçekleştirdi. Oyunu 18 ve 25 Kasım Cumartesi akşamları 20.30’da izleyebilirsiniz. Oyun Fransızca üst (...)
 • Arşiv

  Bu bölümde:

Aynı Bölümde

Okul İçi Etkinlikler

Okul içi gösteri programlarını kültürel, sanatsal ve edebi etkinliklerle zenginleştiren Sainte Pulchérie Lisesi, gençleri yeni ufuklara açılmaya teşvik (...)

Salonlarımız

Sainte Pulchérie Lisesi sanata ve yaratıcılığa yönelik profesyonel mekânlara sahiptir : Ekim 2009’da açılmış olan sanat galerisi, Od’A-Ouvroir d’Art (...)

İletişim

Bizi Takip Edin:
© 2013 Sainte Pulchérie Lisesi - Çukurluçeşme Sok. No: 7 Parmakkapı 34433 Beyoğlu / İSTANBUL
Tel: 0212 244 25 36 / 292 00 01 - Fax: 0212 252 70 24 / 244 56 79
Web tasarım: Istanbul IT Services | Web geliştirme: Florent Merlet