Bizi Takip Edin:
connexion
Lisemiz
Eğitim
Okul Hayatı
Öğrencilerin Yaşamı
Kültür ve Sanat
Küresel Eğitim
Yayın tarihi 26 Haziran 2017

Büyüleyici İspanya

Lİse’de Sanat

Tabiat, kültür ve dil çeşitliliğinin yanı sıra göz alıcı mimari tarzlarda kasaba ve şehirlere sahip olan İspanya tüm zevklere hitap edebilen bir ülke... Eğitsel kulüp öğrencilerimiz 5 Haziran Pazartesi akşamı hazırladıkları gösterilerle bizleri büyüleyici bir İspanya yolculuğuna çıkardılar...

Müzik, koro, tasarım ve dans kulüplerimiz İspanya ve İspanyolca tutkunlarına muhteşem bir gösteri sunmak için tüm yıl boyunca çalıştılar. Tasarım kulübünün Federico García Lorca’nın "Bodas de Sangre" (Kanlı Düğün) adlı eserinden esinlenerek sahneledikleri tiyatral defile ile başlayan gece Yeni Nesil 2000 İlköğretim Okulu’nun koro ve dans gösterileriyle devam etti. Akabinde okulumuz dans kulübü ve müzik kulübü "Collectif SP" sahnede yerlerini alarak salondaki tüm izleyicileri İspanya ritimleriyle buluşturdular. Elbette İspanya flamenkosuz düşünülemez. Manuel Reina yönetimindeki profesyonel dansçılar sahneledikleri etkileyici flamenko gösterileriyle tüm davetlileri büyülediler.

İspanya Başkonsolosu Sayın Carlos Diaz Valcárcel’in katılımlarıyla düzenlenen eğlenceli yıl sonu etkinliğimizde 400’den fazla davetli bir araya geldi. İspanya’ya adanan bu özel gece kültürel bir buluşmaya da ev sahipliği yaptı.

Sainte Pulchérie Lisesi bu gecenin hayata geçirilmesinde emeği geçen Cervantes Enstitüsü Müdürü Sayın Pablo Martín Asuero’ya, Sainte Pulchérie Lisesi Okul Aile Birliği’ne, Sayın Natalie Sökmen’e, Sayın Pedro, Maria ve Cristina Rodriguez Blasco’ya ve sanatçı Sayın Manuel Reina’ya yürekten teşekkürlerini sunar.

Galeri

Aynı Bölümde

Demirören’de Gezebileceğiniz Sergi : "Kalanlar ve Kalıntıları"

Afrika’nın Coşkulu Ritimleriyle Buluştuk!

"Africa" Gecesi

Sergi: Ferrante Ferranti’nin Yönetiminde "Genç Bakışlar"

Tarihi Beyoğlu’nda Gezinti

Güncel Konular

Sahne Pulchérie’nin Programı

Beyaz Perdede Tiyatro: Cyrano de Bergerac

Sergi : 10. Sınıfların Gözünden Kutsallık

Fotoğrafçı Nicolas Joyeux ile atölyeler

Tiyatro: Ruki

Tiyatro: Batı

Tiyatro: Joko’nun Doğum Günü

Bizi Takip Edin:
© 2013 Sainte Pulchérie Lisesi - Çukurluçeşme Sok. No: 7 Parmakkapı 34433 Beyoğlu / İSTANBUL
Tel: 0212 244 25 36 / 292 00 01 - Fax: 0212 252 70 24 / 244 56 79
Web tasarım: Istanbul IT Services | Web geliştirme: Florent Merlet