Bizi Takip Edin:
connexion
Lisemiz
Eğitim
Okul Hayatı
Öğrencilerin Yaşamı
Kültür ve Sanat
Küresel Eğitim

Okul İçi Etkinlikler

Okul içi gösteri programlarını kültürel, sanatsal ve edebi etkinliklerle zenginleştiren Sainte Pulchérie Lisesi, gençleri yeni ufuklara açılmaya teşvik ediyor.


 • Afrika’nın Coşkulu Ritimleriyle Buluştuk!

  Sainte Pulchérie Lisesi her yıl bir ülke ya da kıtayı onur konuğu yapıyor. Japonya, Hindistan ve Latin Amerika’dan sonra bu yıl sırada Afrika Kıtası var. Sainte Pulchérie Lisesi 17 Mayıs Salı günü Afrika Kıtası’nın canlı renklerine büründü... Yeni bir (...)
 • Büyüleyici İspanya

  Tabiat, kültür ve dil çeşitliliğinin yanı sıra göz alıcı mimari tarzlarda kasaba ve şehirlere sahip olan İspanya tüm zevklere hitap edebilen bir ülke... Eğitsel kulüp öğrencilerimiz 5 Haziran Pazartesi akşamı hazırladıkları gösterilerle bizleri büyüleyici bir (...)
 • Tuğba Yüksel Öğrencilere Sergisini Gezdiriyor

  Sanat galerimiz Od’A-Ouvroir d’Art, 19 Aralık’a kadar Tuğba Yüksel’in "Kimsecik" adlı sergisine ev sahipliği yapmaktadır. 10. sınıfların tamamı, bu vesileyle sanatçıyla tanışma fırsatı buldular. Tuğba Yüksel gençlerle kolay diyalog kuruyor, bizler de buna (...)
 • Sergi: Ferrante Ferranti’nin Yönetiminde "Genç Bakışlar"

  10. sınıf öğrencilerimiz Fransızca dersleri kapsamında, Mathieu Ferriere’in eşlik ettiği Fransız fotoğraf sanatçısı Ferrante Ferranti ile bir hafta süresince fikir alış verişinde bulundular ve fotoğraf atölyeleri gerçekleştirme şansına sahip oldular. Öğrenciler (...)
 • Özel Etkinlik: Yazar Matei Vişniec Öğrencilerimizle Buluştu

  Geçtiğimiz 9 Kasım Pazartesi günü, Rumen asıllı yazar Matei Vişniec’i okulumuzda ağırlama sevinci ve onurunu yaşadık. Öğlen öğrencilerimizle bir araya gelen yazarın "İlerleme" adlı romanından uyarlanan piyes ise akşam saatlerinde gösteri salonumuzda Neden (...)
 • 10. Sınıfların Philippe Dupuich ile Fotoğraf Atölyeleri

  10. sınıf öğrencilerimiz Fransızca dersleri kapsamında, Fransız bir fotoğrafçıyla bir hafta süresince fikir alış verişinde bulundular ve fotoğraf atölyeleri gerçekleştirme şansına sahip oldular. Öğrenciler bu atölyeler aracılığıyla İstiklal Caddesi etrafındaki (...)
 • Demirören’de Gezebileceğiniz Sergi : "Kalanlar ve Kalıntıları"

  Profesyonel fotoğrafçılığa giden yolda kendinden emin adımlarla ilerleyen öğrencilerimiz IFSAK tarafından düzenlenen fotoğraf projesine dahil oldular. Şehri, bünyesindeki insan topluluğu ile daimi etkileşimi içinde sergilemek üzere kolları sıvadılar. Hareket (...)
 • Arşiv

  Bu bölümde:

Aynı Bölümde

Profesyonel Etkinlikler

Hazırladığımız etkinliklerle uluslararası kabul görmüş sanatçıların yanı sıra gelecek vaat eden genç yeteneklerin de yanında olmayı umuyoruz. Yaşar Kemal Uğur (...)

Salonlarımız

Sainte Pulchérie Lisesi sanata ve yaratıcılığa yönelik profesyonel mekânlara sahiptir : Ekim 2009’da açılmış olan sanat galerisi, Od’A-Ouvroir d’Art (...)

İletişim

Bizi Takip Edin:
© 2013 Sainte Pulchérie Lisesi - Çukurluçeşme Sok. No: 7 Parmakkapı 34433 Beyoğlu / İSTANBUL
Tel: 0212 244 25 36 / 292 00 01 - Fax: 0212 252 70 24 / 244 56 79
Web tasarım: Istanbul IT Services | Web geliştirme: Florent Merlet