Bizi Takip Edin:
connexion
Lisemiz
Eğitim
Okul Hayatı
Öğrencilerin Yaşamı
Kültür ve Sanat
Küresel Eğitim
Yayın tarihi 3 Eylül 2019

2019-2020 Eğitim Öğretim Yılına Adım Attık

Törenler ve Tarİh

3 Eylül Salı günü öğrencilerimiz okulumuzun avlusunda, hem heyecanla hem de çekinerek bekledikleri okul yılı açılışı için buluştular. Yaz sonu güneşi altında törenimizi gerçekleştirdik.

Bugün okulumuz heyecanlı bakışları ve tebessümleriyle öğrencileri ve yeni Hazırlık sınıflarının velilerini ağırladı... Hazırlık sınıfına başlayacak ve yeni okullarını keşfeden öğrencilerin tatlı tedirginliği hissediliyordu... Bir ay boyunca Hazırlık sınıfı öğrencileri yoğun bir kaynaştırma programı sayesinde Sainte Pulchérie Lisesi’ni evleri gibi benimseyecekler. 12. Sınıf öğrencilerinin coşkusunu da paylaştık çünkü orta öğretimde son yıllarına adım attıkları için bu tören onlar için çok anlamlı.

Okul müdürümüz Monsieur Alexandre Abellan ve Türk Müdür Başyardımcısı Minâ Akçen öğrencilere ve velilere seslendi.

İşte müdürümüzün konuşmasından satır başları :

"Okulumuz bir buçuk asırlık tarihini başarılı bir eğitim öğretim kurumu olarak geride bıraktı çünkü öğretmenlerimiz ve tüm kadromuzla beraber, dayanışmayla, coşkuyla, empatiyle kaliteli eğitim anlayışını hep benimsedik. Aynı zamanda okulumuzun kurucularının felsefesinden taviz vermeden yeniliklere açık olduk ve hayal gücümüzü kullandık.

Disiplin, iyilik, hoşgörü ve empati, yaratıcılık, etik ve estetik güzellik, angajman ve cesaret, verdiğimiz eğitimin temelinde yatar. İşte bu değerleri her yeni kuşağa, her yıl kucak açtığımız yeni öğrencilere de aktarırız. (...)

Sevgili Hazırlık Sınıfı öğrencileri,
Bugün yeni bir serüvene atılıyorsunuz. Bu serüven öğrenme, neşe ve paylaşım serüveni olacak. Bugün sizi kaygılandıran şeyler yarın güzel hatıralar olarak belleğinizde yer edecek. Çok yakında bu okul sizin ikinci eviniz olacak. Yavaş yavaş alışacaksınız ve çekingenliğinizi üzerinizden atacaksınız. Bugün geleceğe yelken açıyorsunuz (...)."

2019 yılı mezunumuz Mert aşağıdaki videoda öğrencilere sesleniyor :

Tüm öğrenci ve öğretmenlerimize, tüm velilerimize ve okulumuzun tüm çalışanlarına verimli ve güzel bir eğitim öğretim yılı diliyoruz.

Galeri

Aynı Bölümde

10 Kasım Atatürk’ü Anma

Mektup Yarışması

Güncel Konular

10 Kasım Atatürk’ü Anma

Mektup Yarışması

Sınıf Öğrencilerimiz Diplomalarını Aldı!

Karne Töreni

Haziran 2019

12.Sınıf Öğrencilerimizin Sainte Pulchérie’ye Vedası

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı ve Ara Dönem Töreni

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü

Bizi Takip Edin:
© 2013 Sainte Pulchérie Lisesi - Çukurluçeşme Sok. No: 7 Parmakkapı 34433 Beyoğlu / İSTANBUL
Tel: 0212 244 25 36 / 292 00 01 - Fax: 0212 252 70 24 / 244 56 79
Web tasarım: Istanbul IT Services | Web geliştirme: Florent Merlet