Bizi Takip Edin:
connexion
Lisemiz
Eğitim
Okul Hayatı
Sanat ve Spor
Yayın tarihi 8 Ocak 2020

Medyatek’te Yeni Yılı Karşıladık

Öğrencİ Çalışmaları

Okulun etkinlik ve kültür komitesi öğrencileri 13 Aralık’ta Medyatekte "Yılbaşı Günü" düzenledi. Bu makalede bu güzel projeyi anlatıyorlar.

"Komitemiz okulda, özellikle Medyatekte tematik günler düzenleme amacıyla kuruldu ve oy birliğiyle belirlenen temaları öne çıkarıyor.

Bu yıl birlikte yıl sonunu kutlamaya karar verdik. Bu günü organize etmek için daha önce çalışmaya başladık, çünkü okul zil sesini değiştirmek için izin istemek, ekipman istemek için e-posta göndermek gibi birçok iş vardı. Daha sonra posterleri iletişim için hazırlamak, ayrıca tüm okulu bilgilendirmek ve soruları cevaplamak için sınıflarda duyurular yapmak gerekiyordu.

Sonunda, partinin arifesinde, bazı öğrenciler çerezleri pişirirken, diğerleri yapay kar atölyesi için gerekli malzemeleri ve tatlıları oyunların kazananları için hediye olarak satın aldı.

Gönüllüler okuldan sonra Medyatek’i ışıklandırarak, çekiliş için kağıt parçalarını keserek ve girişteki panomuza müzik, film vb. ile ilgili sorularla güzel çizimler çizerek ertesi gün için mekanı hazırladılar...

Eğlence gününde, komite üyelerinin yeni yıl kazakları giyme hakları vardı (bu kazakların Noel Baba, ren geyiği, kar taneleri, yılbaşı ağaçları gibi tasarımları vardı). Bazı öğrenciler sabah 7:45’te öğrencileri selamlamak için Monsieur Abellan’ın masasının önünde "Jingle Bell Rock" şarkısını söyledi (iyi bir uyandırma çağrısı ve hoş bir sürprizdi). Öğle teneffüsünde, Yeni Yılı kutlamak için herkes Medyateğe geldi.

Zemin katta, 2019 yılı boyunca İnternette herkesin bildiği şakalar ve sosyal medyada gerçekleşen önemli olaylardan yola çıkarak Kahoot yarışması yaptık. Kayıtlı öğrenciler bilgisayarlarıyla geldi ve oynamaya başladık. Katılımcılar oyun esnasında patlamış mısır yedi. Kahoot’tan sonra kazananlara ödüllerini verdik (sinema biletleri!). Ve herkes partiye devam etmek için Medyatek’in birinci katına çıktı. Ve elbette yemek, kurabiye ve sıcak çikolata tatmak için de...

Birinci katta, çeşitli atölyeler tüm hızıyla devam etti! Klasik yıl sonu oyunu: tombola güzel, çok rekabetçi bir atmosfer ile büyük bir başarıydı ! Öğrenciler kimya öğretmenimiz Madame Lori ile yapay kar üretti. Ayrıca, şarkı atölyemiz ve çerez kazanmak isteyen öğrenciler ve öğretmenler sayesinde herkes küçük bir yeni yıl şarkısı söyledi. Ve 2020 için sıcak çikolata içebilmek için kitap başlıklarını seçtiler!

Yeni Yıl ruhunda çok eğlenceli ve unutulmaz bir gün geçirdik. Komitenin tüm öğrencilerine, Medyatek öğretmenlerimize ve bize bu güzel günü düzenleme imkanı veren müdürümüze teşekkür ederiz! Şimdi yeni yıla hazırız ve 2020’yi bekliyoruz!"

Yasmin (9E) - Zeynep (9C)

Galeri

Aynı Bölümde

Hep Birlikte Maçka Parkı’ndayız!

Kaynaştırma Etkinliklerinin İkinci Aşaması

2020’ye Doğru Bir Adım...

Hazırlık sınıflar İçin Kaynaştırma Etkinliklerinin Son Etabı

Horror Party: Lanetli Bir Akşam

Horror Party…

Güncel Konular

24.Türkiye Ulusal Felsefe Olimpiyatında Ahmet Mansur Tural birinci oldu.

Radyo Kulübü

Voix-là | Aralık Bülteni| Vol. 11

LAV Gecesi...

ENIMUN (Enka MUN) Konferansı

Horror Party: Lanetli Bir Akşam

Hazırlık Sınıfları Fransız Kültür Kütüphanesi’nde

Bizi Takip Edin:
© 2013 Sainte Pulchérie Lisesi - Çukurluçeşme Sok. No: 7 Parmakkapı 34433 Beyoğlu / İSTANBUL
Tel: 0212 244 25 36 / 292 00 01 - Fax: 0212 252 70 24 / 244 56 79
Web tasarım: Istanbul IT Services | Web geliştirme: Florent Merlet