Bizi Takip Edin:
connexion
Lisemiz
Eğitim
Okul Hayatı
Öğrencilerin Yaşamı
Kültür ve Sanat
Küresel Eğitim
Yayın tarihi 20 Haziran 2019

Medyatekte Yunan Haftası

Öğrencİ Çalışmaları

Okulumuz Etkinlik ve Kültür Komitesi öğrencileri 13-17 Mayıs tarihleri arasında çeşitli etkinliklere ev sahipliği yapan bir Yunan Haftası düzenlediler. Birçok kulüp çalışmasının bu yılki teması Yunanistan’dı. 2018-2019 ders yılının bitmekte olduğu şu son günlerde bu özel etkinliği, komite öğrencilerinin Fransızca olarak hazırladığı metinle hatırlayalım...

"Etkinlik ve Kültür Komitesi olarak bu yıl başladığımız maceranın son adımı Yunanistan temalı etkinliklerle noktaladık. Komite öğrencileri Yunanistan’ı ve kültürünü tanıtmak üzere tematik bir hafta düzenledi.

Haftaya geleneksel bir dans olan "Sirtaki" ile başladık. 13 Mayıs Pazartesi günü okul bahçesinde bu dansın incelikli adımlarını profesyonel bir dansçı eşliğinde keşfetme fırsatı bulduk.

14 Mayıs Salı günü medyatekte Yunan gastronomisine ve kültürüne ithaf ettiğimiz özel bir gün düzenledik. Harika mezelerle donattığımız bir stantta öğrenciler ve öğretmenler "blind test"e katıldılar ve gözleri kapalıyken tattıkları mezelerin isimlerini bulmaya çalıştılar. Mitoloji ve kültür sunumu sayesinde bu konu hakkındaki bilgilerimizi derinleştirdik. Mini olimpiyat oyunları ve daha başka birçok etkinlik öğle teneffüsümüzü eğlenerek geçirmemize olanak sağladı.

Zorba filminin o meşhur müziği halen kulaklarımızda çınlarken, 16 Mayıs Perşembe günü gösteri salonunda düzenlediğimiz Yunan mitolojisi temalı ’Questions pour un champion’ (Bir Şampiyon İçin Sorular) yarışmasıyla maceramızı noktaladık. Yarışmacılar mitoloji bilgileriyle adeta Titan Savaşı’nı bir kez daha yaşadılar!"

Katılan tüm öğrencilerimize ve özellikle tüm yıl boyunca çeşitli etkinliklerin düzenlenmesinde büyük emek veren Etkinlik ve Kültür Komitesi öğrencilerine yürekten teşekkür ediyoruz.

Galeri

Aynı Bölümde

Medyatakte Meloman Gün

Kraliyet Çocukları ve Gelenekleri Günü

Lisede Karnaval

Medyatekte Sevgililer Günü

Medyatekte Türkçe Yenilikler Kahvesi

Güncel Konular

Elaine Vallet ile Fotoğraf Rezidansı

"Evimiz İstanbul"...

RobotStudio Simülasyon Programı Uygulamaları Eğitimi

Robotik Kulübümüzden Zapyon Rum Okulu Öğrencilerine Eğitim

Robotik Kulübümüz TRT Radyo1’de!

Başarılı geçen bir IELTS sınavının ardından...

Bizi Takip Edin:
© 2013 Sainte Pulchérie Lisesi - Çukurluçeşme Sok. No: 7 Parmakkapı 34433 Beyoğlu / İSTANBUL
Tel: 0212 244 25 36 / 292 00 01 - Fax: 0212 252 70 24 / 244 56 79
Web tasarım: Istanbul IT Services | Web geliştirme: Florent Merlet