Bizi Takip Edin:
connexion
Lisemiz
Eğitim
Okul Hayatı
Öğrencilerin Yaşamı
Kültür ve Sanat
Küresel Eğitim
Yayın tarihi 8 Mart 2019

Medyatekte Sevgililer Günü

Öğrencİ Çalışmaları

14 Şubat Perşembe günü, etkinlik ve kültür komitesi öğrencileri bu romantik günü kutlamak için bir etkinlik düzenlediler. Bizimle izlenimlerini paylaşıyorlar.

"Komitemizde inanılmaz ve unutulmaz günler düzenlemek bizim sorumluluğumuz. Ve tabii ki Sevgililer Günü’nü unutmadık! Herkesin bildiği gibi, Sevgililer Günü çiftlerin aşklarını tazelemek için kutlanan bir gündür. Fakat Sainte Pulchérie’de bu gün herkese yönelik.

Bu güzel günü düzenlemek için, öncelikle öğrencilerin (ve öğretmenlerin) görmek istedikleri ve katılmak istedikleri etkinlikler hakkında düşündük. Ardından, bu günü daha eğlenceli ve daha renkli kılmak için iş bölümü yaptık. Bazı öğrenciler bitki çaylarıyla bir aşk iksiri hazırladılar, diğerleri fortune cookies isteyen öğrenciler için oyunlar tasarladı. Ayrıca komite üyeleri pastalar yaptı. Elbette bu özel gün için aşk temalı kitap, DVD ve şiir seçkisini okurlarımıza sunduk.

Mesela öğrenciler kurabiye kazanabilmek için kendi seçtikleri aşk şiirlerini okudular ve kurabiyelerdeki gizli mesajları keşfettiler. Ayrıca ilgilenen öğrenciler ve öğretmenler için dünyanın farklı yerlerinde Sevgililer Günü kutlamaları üzerinde bir sunum yapıldı. Sonuç olarak komitemizdeki ekip çalışması sayesinde, bu günü çok eğlenerek geçirdik, hem de okuldaki herkese faydalı bilgiler edindik. Medyateğimizi neşe ve aşkla doldurarak katılan herkese teşekkür ediyoruz."

Nisa-Nayra

Galeri

Aynı Bölümde

Medyatakte Meloman Gün

Medyatekte Yunan Haftası

Kraliyet Çocukları ve Gelenekleri Günü

Lisede Karnaval

Medyatekte Türkçe Yenilikler Kahvesi

Güncel Konular

RobotStudio Simülasyon Programı Uygulamaları Eğitimi

Medyatekte Yunan Haftası

Robotik Kulübümüzden Zapyon Rum Okulu Öğrencilerine Eğitim

Robotik Kulübümüz TRT Radyo1’de!

Başarılı geçen bir IELTS sınavının ardından...

Voix-là | Mayıs Bülteni

Bizi Takip Edin:
© 2013 Sainte Pulchérie Lisesi - Çukurluçeşme Sok. No: 7 Parmakkapı 34433 Beyoğlu / İSTANBUL
Tel: 0212 244 25 36 / 292 00 01 - Fax: 0212 252 70 24 / 244 56 79
Web tasarım: Istanbul IT Services | Web geliştirme: Florent Merlet