Bizi Takip Edin:
connexion
Lisemiz
Eğitim
Okul Hayatı
Öğrencilerin Yaşamı
Kültür ve Sanat
Küresel Eğitim
Yayın tarihi 3 Eylül 2019

Datça’daydık

Seyahat ve Okul Gezİsİ

Bu yıl Temmuz’da Ege’nin muhteşem havasına, ve tertemiz denize kavuşarak, bir yandan fiziksel yeteneklerini keşfeden, bir yandan Fransızca yetkinliklerini yeni boyutlarla deneyimleyen Sainte-Pulchérie’liler, UCPA Datça’da eğlenceli ve öğretici iki haftalık kamp sürecini geride bıraktı.

Bu yaz 38 Sainte-Pulchérie’li öğrenci onuncu kez Mavi Yaz Okulu’ndaydı. 13 Temmuz’da başlayan kamp sürecinde sörf, kano ve katamaran gibi deniz sporları üzerine alanında uzman eğitimci kadrosuyla çalışan öğrenciler, devam eden günler boyunca sabah saatlerinde aldıkları üç saatlik Fransızca derslerinin ardından üç saat su sporları aktiviteleriyle zaman geçirdiler.

Fransızca derslerinde sene içinde öğrendiklerinin tekrarını yaparak bilgi tazeleyen, ardından aldıkları aktivite odaklı derslerle Fransız kültürü ve felsefesi konusunda bilgileri pekişen öğrenciler su sporları dışında futbol ve voleybol oynayan öğrenciler akşamları deneyimli animatör kadronun hazırladığı aktiviteler doğrultusunda, 90’lar dans gecesi, pop dans gecesi, kutu oyunları gecesi, kamp ateşi çevresinde şarkı söyleme gibi keyifli aktivitelerin yanı sıra tatil süresince iki gece Datça’ya giderek gezme fırsatı buldular.

Aldıkları spor dersleriyle bedensel kapasitelerini keşfeden ve yeni spor dalları deneyimleyen öğrenciler birbirlerini de farklı yönleriyle tanıyıp yeni ilişkiler kurma ve arkadaşlıklarını pekiştirme şansı yakaladılar.

İkinci kez kamp deneyimi yaşayan öğrenciler gelecek yıllarda staj yapma ihtimalini değerlendirmeye ve staj deneyimi olan öğrencilerimizden birebir bilgi alarak önümüzdeki yıla yönelik yeni planlar geliştirmeye başladılar.

Kendilerini ve birbirlerini daha farklı ve derinlikli bir deneyimle keşfederek, Fransızca ve sporsal aktiviteleri de içine alan keyifle hatırlanacak bir hayat tecrübesiyle zenginleşmiş olarak kamptan ayrıldılar.

Seneye görüşürüz !

Galeri

Aynı Bölümde

UCPA’da Yaz Kampı!

"Mavi Yaz Okulu" İle Eğlenerek Fransızcanızı Geliştirin

Nous étions à Datça

Güncel Konular

Yakında Mavi Sınıf için Datça’ya Gidiyoruz

Kırmızı Sınıf Tanıtımı - Nesin Matematik Köyü/Şirince

Fransa La Toussuire’de Beyaz Gezi

Selanik ve Yunan Mitolojisinin İzleri

Rönesans’tan David Bowie’ye Floransa

UCPA’da Yaz Kampı!

"Mavi Yaz Okulu" İle Eğlenerek Fransızcanızı Geliştirin

Bizi Takip Edin:
© 2013 Sainte Pulchérie Lisesi - Çukurluçeşme Sok. No: 7 Parmakkapı 34433 Beyoğlu / İSTANBUL
Tel: 0212 244 25 36 / 292 00 01 - Fax: 0212 252 70 24 / 244 56 79
Web tasarım: Istanbul IT Services | Web geliştirme: Florent Merlet