Bizi Takip Edin:
connexion
Lisemiz
Eğitim
Okul Hayatı
Öğrencilerin Yaşamı
Kültür ve Sanat
Küresel Eğitim
Yayın tarihi 22 Aralık 2016

Ara Dönem Töreni

Törenler ve Tarİh

Sainte Pulchérie Lisesi, Nietzsche’nin "Değerlendirmek yaratmaktır: işitin ey yaratıcılar! Değerlendirmenin kendisi, bütün değerlendirilmiş nesneleri hazineye ve cevhere dönüştürüyor." sözleriyle belirttiği yolu uzun yıllardır büyük titizlikle izliyor.

Sainte Pulchérie Lisesi uzun yıllardır öğrencilerini sadece sınavlarda aldıkları notlar için değil, aynı zamanda katkıları, yaratıcılıkları ve eylemleri için de ödüllendiriyor ve onlara değer veriyor. Bu doğrultuda tasarlanan eğitim gezileri, Gökkuşağı projeleri, konferanslar, çeşitli müsabakalar, öğrencilerin özgüvenlerini artırmaya, kişiler arası diyaloglarını, takım ruhunu, yardımlaşma ve dayanışma bilinçlerini geliştirip yükseltmelerine destek oluyor.
Ara dönem töreninde öğrencilerimize sertifikalar, ödüller ve rozetler dağıtıldı.

İlk olarak öğrenci teknik destek ekibimiz olan SPécialiste öğrencilerine, onlar için özel tasarlanmış OpenBadge rozetleri takdim edildi. Ardından Gökkuşağı projelerimizin OpenBadge’ları dağıtıldı. 9. sınıfların katıldığı Mavi Sınıf’ta öğrenciler "Çevreci", "Bilimsel" ve "Sportif" olmak üzere 3 kategoride ödüllendirildiler. 10. sınıfların katıldığı Kırmızı sınıftın kategorileri ise "Genel katılım ve davranış" ve "Matematik etkinliklerine aktif katılım"dı.

Ardından İngilizce ve Fransızca dillerinde düzenlenen MUN konferanslarına aktif şekilde katılım gösteren öğrencilerimiz sertifikalarını aldılar. Onları, satranç müsabakalarında lisemizi başarıyla temsil eden öğrencilerimiz ve Ülker Arena’da düzenlenen Off-Season etkinliğinden "Grand Award" ve "Entrepreneurship Award" ile dönen Robotik kulübü öğrencilerimiz izledi.

Türkiye Ironman triatlonunda 3.lük ,"Questions : Philosophy for Young People" dergisinde yayınlanan makale, Focus programının sunumu, Gülsin Onay ile yılbaşı konseri organizasyonu, çevre eylemleri gibi çok sayıda bireysel ya da kolektif başarı tören esnasında sahnede ödüllendirildi.

Herkesi tebrik ediyoruz!

Galeri

Aynı Bölümde

Yeni Ders Yılı Başladı!

2016-2017

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı ve Ara Dönem Töreni

12.Sınıflar Diplomalarını Alıyorlar!

Çanakkale Deniz Zaferini Kutlama ve Çanakkale Şehitlerini Anma Töreni

Atatürk’ü Anma Töreni

Cumhuriyet Bayramı Coşkuyla Kutlandı

2016, 29 Ekim

Güncel Konular

10 Kasım Atatürk’ü Anma

Mektup Yarışması

2019-2020 Eğitim Öğretim Yılına Adım Attık

Sınıf Öğrencilerimiz Diplomalarını Aldı!

Karne Töreni

Haziran 2019

12.Sınıf Öğrencilerimizin Sainte Pulchérie’ye Vedası

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı ve Ara Dönem Töreni

Bizi Takip Edin:
© 2013 Sainte Pulchérie Lisesi - Çukurluçeşme Sok. No: 7 Parmakkapı 34433 Beyoğlu / İSTANBUL
Tel: 0212 244 25 36 / 292 00 01 - Fax: 0212 252 70 24 / 244 56 79
Web tasarım: Istanbul IT Services | Web geliştirme: Florent Merlet