Bizi Takip Edin:
connexion
Lisemiz
Eğitim
Okul Hayatı
Öğrencilerin Yaşamı
Kültür ve Sanat
Küresel Eğitim
Yayın tarihi 29 Haziran 2017

12.Sınıflar Diplomalarını Alıyorlar!

Törenler ve Tarİh

Diploma töreni öğrencilerimizin hayatlarında her zaman özel ve eşsiz bir anı olmuştur. Bu tören aynı zamanda Fransız kültürüyle geçirilmiş son beş yıl boyunca gösterilen tüm gayretlerin ödüllendirilmesidir ve lise hayatının sonu ile üniversiteye geçişi sembolize eder. Yeni mezunlarımızın onuruna düzenlenen bu özel gece, öğrencilerimizin başarılarını arkadaşları, aileleri ve öğretmenleriyle kutlamalarına vesile olmuştur.

La cérémonie a été marquée par le discours de M. Abellan, Directeur du Lycée Sainte Pulchérie.

"Chers élèves, chers parents, chers professeurs,

Konuşmasında Okul Müdürümüz Sayın Alexandre Abellan şu şekilde ifade etti :

"Beş yıl önce, ebeveynleriniz, şehrin ortasındaki bu minik cennetin, pek çok kimsenin bilmediği bu küçücük bahçenin, toprağına güvenip, o yüksek kaliteli, toprağın bereketli olduğunu düşünerek, hayatlarının tohumunu o en kıymetli fidanlarını bu bahçenin kapısından içeri getirdiler (...)

Sınıf adındaki o kırılgan, denge ortamının sakinlerine, titiz öğretmenleriniz hünerli elleriyle, sebat, endişe ve özenle, o genç dalların kök vermesini sağlamışlardır. Doğayı eğitmek, doğal gevezeliğinizle baş etmek, yabani bitkilerin yarattığı düzensizliğe, kötü otlarla ve kötü alışkanlıklarla savaşmak için sabır gerekir. Dikkat gerekir (...)

Sizler şimdi artık büyüdünüz. Ağaçlar gibi büyüdünüz, tıpkı bizim amblemimizdeki ağaç gibi, kültür, adalet, özgürlük kavramlarıyla beslenmiş olarak. Başlarınızdan oluşan ormanı görebiliyorum ta göklere değiyor. Ve kökleriniz, sağlam kökleriniz derinlere bu okulun geleneklerine kadar inmiş destek alıyor. Neden korkacaksınız ki ? Hümanizmle beslenmiş bir toprakta kök salmış olan ağaçları yerinden sökmek öyle kolay değildir."

Konuşmaların ardından öğrenciler, sınıflarına göre sırayla sahneye çıktılar ve salonun alkışları arasında öğretmenlerinden diplomalarını aldılar. Tören bittiğinde tüm davetliler geleneksel balon uçurma anı ve 2017 mezunları fotoğrafı için bahçede buluştular. Ardından Okul Aile Birliği tarafından hazırlanan kokteyl sunuldu.

Öğrencilerimize eğitim hayatlarının devamında başarılar dileriz. Sainte Pulchérie Lisesi’nin kapıları sizlere her zaman açıktır!

Galeri

Aynı Bölümde

Yeni Ders Yılı Başladı!

2016-2017

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı ve Ara Dönem Töreni

Çanakkale Deniz Zaferini Kutlama ve Çanakkale Şehitlerini Anma Töreni

Ara Dönem Töreni

Atatürk’ü Anma Töreni

Cumhuriyet Bayramı Coşkuyla Kutlandı

2016, 29 Ekim

Güncel Konular

10 Kasım Atatürk’ü Anma

Mektup Yarışması

2019-2020 Eğitim Öğretim Yılına Adım Attık

Sınıf Öğrencilerimiz Diplomalarını Aldı!

Karne Töreni

Haziran 2019

12.Sınıf Öğrencilerimizin Sainte Pulchérie’ye Vedası

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı ve Ara Dönem Töreni

Bizi Takip Edin:
© 2013 Sainte Pulchérie Lisesi - Çukurluçeşme Sok. No: 7 Parmakkapı 34433 Beyoğlu / İSTANBUL
Tel: 0212 244 25 36 / 292 00 01 - Fax: 0212 252 70 24 / 244 56 79
Web tasarım: Istanbul IT Services | Web geliştirme: Florent Merlet