Bizi Takip Edin:
connexion
Lisemiz
Eğitim
Okul Hayatı
Öğrencilerin Yaşamı
Kültür ve Sanat
Küresel Eğitim
Yayın tarihi 12 Nisan 2017

Bir IELTS Sınavını Daha Başarıyla Tamamlamanın Gururu...

Yarışmalar

25 Mart 2017 tarihinde yaptığımız IELTS sınavından öğrencilerimiz %100 başarı sağlamış ve yurt dışı kabullerinde önemli bir etken olan en az 6,5 puan kriterini %80 başarıyla tamamlamışlardır.

"25 Mart Cumartesi günü okulumuzda British Council aracılığıyla yapılan IELTS sınavına katıldık. IELTS, hem Türkiye’de hem de yurt dışında bulunan üniversitelerin kabul ettiği uluslararası bir dil sınavıdır. Biz 11.sınıflar olarak bu sınavın Academic Training bölümüne girdik. Bu sınav; dinleme, okuma, yazma ve konuşma bölümlerinden oluşmaktadır. Sınavın sözlüsüne ise 24-27 Mart günlerinde girdik. İngilizce derslerimizde sene başından itibaren bu sınava kompozisyonlar yazarak, metinler okuyarak çalışmalar yaptık ve denemeler çözdük. Sınava okulda sıkı bir şekilde hazırlandığımız için sınavı çözerken bir sıkıntı yaşamadım ve rahatlıkla soruları cevaplayabildim. Ayrıca, sınava kendi okul binamızda giriyor olmamız da sınav stresini azalttı ve daha rahat bir şekilde sınava girdik. Şimdi ise aldığımız puanların haklı gururunu yaşıyoruz."
Elif A. - 11A

Biz 11.sınıflar, 2016-2017 eğitim-öğretim yılında, İngilizce derslerimizde IELTS (Uluslararası İngiliz Dili Sınav Sistemi) sınavına hazırlandık ve 25 Mart 2017 tarihinde bu sınava girdik. IELTS uluslararası geçerliliği olan bir sınavdır. Özellikle yurt dışı üniversite kabulleri ve Türk üniversitelerinin çoğunda hazırlık geçmek için gerekli şartlardandır. Sınav, dinleme, okuma, konuşma ve yazma olmak üzere 4 bölümden oluşmaktadır. Her bölümün notu 1 ile 9 arasında değerlendirilir. Sonuçta 4 bölümün ortalaması alınır ve bir puan ortaya çıkar. Bizler de bu 4 bölümün hepsine en iyi şekilde hazırlanabilmek için haftada 3-4 saat olan İngilizce derslerimizde sınav taktiklerini öğrendik, konuşma egzersizleri, denemeler yaptık, daha önce çıkmış soruları inceledik. Bazı arkadaşlarımız hedefledikleri üniversiteler doğrultusunda yüksek puanlar almayı istiyordu, kimileri de İngilizce seviyesini dünya çapında yapılan bir sınavda test etme arzusundaydı. Sınav zamanı yaklaştıkça heyecan arttı… 25 Mart günü kolay olmayan ancak iyi geçen bir sınavdan çıktık.
Gülce İ. - 11C

Güncel Konular

Bir Şampiyon İçin Sorular – 2018 Turnuvası

Frankfofon Liseler Bilgi Yarışması

Cacharel Desen Tasarım Yarışması Ödül Töreni

FRC 2018 Robotik Turnuvalarının Ardından

Türkiye’deki Fransız Liseleri Edebiyat Ödülü’nün 2. Senesi

FRC SPARC 5665 Takımımız New York’ta Okulumuzu Temsil Edecek

Liseler Arası Edebi Makale Yazma Yarışması

Bizi Takip Edin:
© 2013 Sainte Pulchérie Lisesi - Çukurluçeşme Sok. No: 7 Parmakkapı 34433 Beyoğlu / İSTANBUL
Tel: 0212 244 25 36 / 292 00 01 - Fax: 0212 252 70 24 / 244 56 79
Web tasarım: Istanbul IT Services | Web geliştirme: Florent Merlet