Bizi Takip Edin:
connexion
Lisemiz
Eğitim
Okul Hayatı
Öğrencilerin Yaşamı
Kültür ve Sanat
Küresel Eğitim
Yayın tarihi 30 Nisan 2017

FRC Takımımız ABD’de Jüri Özel Ödülünü Aldı

Yarışmalar

Robotik Kulübü

29 Mart-02 Nisan tarihleri arasında ABD’nin California eyaleti Los Angeles şehrinde düzenlenen FIRST Robotics Competition (FRC) turnuvasına Avrupa’dan ve Amerika’nın farklı bölgelerinden 57 takım katıldı. Turnuvada okul takımımız Jüri Özel ödülünü ve Deans List Awars’ı aldı!

FIRST Robotics Competition FIRST Vakfı tarafından her sene lise öğrencileri için düzenlenen uluslararası bir robotik yarışmasıdır. Takımlar, her yıl bir tema çerçevesinde belirli hedeflere top atma, tırmanma, tahterevallide dengede durabilme gibi görevlerin üstesinden gelebilen robotlar yapmaya çalışırlar. Yarışma teması her sene FIRST Vakfı tarafından belirlenir.

FIRST Vakfı, takımlara robotlarında kullanmak üzere belirli parçalar sağlar, ancak takımlar yarışma kurallarına uydukları sürece farklı parçalar üretmekte ve kullanmakta serbesttirler. Yeni tema her yılın Ocak ayının başında açıklanır, bu tarihten itibaren takımların otonom görevler yapabilen ve uzaktan kontrol edilebilen robotlarını tamamlamak için altı haftaları vardır.

First 2017 Steamworks yarışmasında maceracıların amacı buhar motoru ile çalışan zeplinlerini diğer maceracı takımdan önce çalışır duruma getirmekti. Bunun için robotlar çark takıyor, top toplayıp kazana atıyor ve tırmanıyorlardı.

2017 Turnuvası’na ABD’de Orange County bölgesinde katılan okul takımımız SPARC5665 turnuvada başarı göstererek jüri özel ödülünü ve Deans List Awars’ı almaya hak kazanmıştır.

Okul takımımızın web sayfası için buraya, Türkiye’de yapılan turnuvalarla ilgili bilgi almak için buraya, FRC ile ilgili bilgi almak için buraya tıklayınız.

Galeri

Aynı Bölümde

Satranç Takımımız Tarhan Koleji Satranç Turnuvası’nda

Off Season 2016 Türkiye’nin Ardından

Bilim ve Teknoloji Fuarı: SP Maker Faire!

Farket, Tasarla, Yap

Güncel Konular

Bir Şampiyon İçin Sorular – 2018 Turnuvası

Frankfofon Liseler Bilgi Yarışması

Cacharel Desen Tasarım Yarışması Ödül Töreni

FRC 2018 Robotik Turnuvalarının Ardından

Türkiye’deki Fransız Liseleri Edebiyat Ödülü’nün 2. Senesi

FRC SPARC 5665 Takımımız New York’ta Okulumuzu Temsil Edecek

Liseler Arası Edebi Makale Yazma Yarışması

Bizi Takip Edin:
© 2013 Sainte Pulchérie Lisesi - Çukurluçeşme Sok. No: 7 Parmakkapı 34433 Beyoğlu / İSTANBUL
Tel: 0212 244 25 36 / 292 00 01 - Fax: 0212 252 70 24 / 244 56 79
Web tasarım: Istanbul IT Services | Web geliştirme: Florent Merlet