Bizi Takip Edin:
connexion
Lisemiz
Eğitim
Okul Hayatı
Öğrencilerin Yaşamı
Kültür ve Sanat
Küresel Eğitim
Yayın tarihi 19 Nisan 2016

Afrika Renklerinde Futbol

Spor

Fransız Milli Takımı eski teknik direktörü Aimé Jacquet bir gün "Spor hayat okuludur" demişti. Bir cümle okulumuz öğrencileri ile yarı-profesyonel Afrikalı gençlerden oluşan iki takım arasında düzenlenen dostluk maçını bu kadar güzel anlatabilirdi...

30 Mart Çarşamba günü bütün 9. sınıflar gerçek boyutlarda bir futbol sahasında, gerçek bir futbol takıına karşı mücadele verecek olan okulumuz futbol takımında oynayan farklı seviyelerden arkadaşlarını desteklemek üzere Fatih’teki Mimar Sinan Stadı’na gittiler.

Stadın çimlerinde yapılan ısınma hareketleri ve arkadaşlarının cesaret veren tezahüratları oyuncularımızın ortama adapte olmalarına ve antrenörlerinden son taktikleri almakta olan karşı takımın oyuncularını gözlemlemelerine imkan verdi. Beden eğitimi öğretmenimiz Ayhan Bey bir yandan oyuncuları oyuna ısıtırken öte yandan onları teskin etti. Sonra hakemler geldi. Resmi kıyafetli ve renk vermeyen yüz ifadeleriyle... Ortam ayrı bir ciddiyet kazandı!

Gerçek boyutlardaki statta, güneş ve sıcağın altında 30’ar dakikalık iki yarı sona erdiğinde farklı ülke ve kültürlerden 30 kadar genç oyuncu el sıkıştılar ve bir kere daha sporun insanları birbirine yaklaştırdığını ve birlikte geçirdikleri sürenin hem kendileri hem de izleyiciler için güzel bir hümanizm dersi olduğunu kanıtladılar.

Galeri

Aynı Bölümde

Keşif Rotamız Afrika!

Senegal’den Türkiye’ye

Frankofon Afrika’nın Tüm Renkleriyle Frankofoni Festivali

Program

Güncel Konular

Sainte Pulchérie Lisesi Tenis Turnuvası

Yelken Turnuvası’nda İkincilik Ödülü!

Bahçede Rengarenk Bir Zumba Seansı!

Sağlık Haftası- Atatürk Haftası

Yağmur Altında Keyifli Bir Trekking...

Marmaris’in Ardından...

Marmaris’te Bir Gün Daha...

Marmaris’te 4. günümüzü tamamladık.

Bizi Takip Edin:
© 2013 Sainte Pulchérie Lisesi - Çukurluçeşme Sok. No: 7 Parmakkapı 34433 Beyoğlu / İSTANBUL
Tel: 0212 244 25 36 / 292 00 01 - Fax: 0212 252 70 24 / 244 56 79
Web tasarım: Istanbul IT Services | Web geliştirme: Florent Merlet