Bizi Takip Edin:
connexion
Lisemiz
Eğitim
Okul Hayatı
Öğrencilerin Yaşamı
Kültür ve Sanat
Küresel Eğitim

Edebiyat

 • Hazırlık - Türk Dili ve Edebiyatı

  Hazırlık sınıfının amacı, temel özelliklerini öğreterek, öğrencilerimizin Türkçeyi doğru konuşmalarını ve yazmalarını sağlamaktır. Haftada, her biri 40 dakikalık 4 ders. Öğretim ve Öğrenme Hedefleri Öğrencilerimizi, edebiyatımızın seçkin örnekleri ve yazarlarıyla (...)
 • 9. Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı

  Türk Dili ve Edebiyatı Dersi Öğretim Programı, öğrencilerin; Türk edebiyatının ve kültürünün temel niteliklerini, önemli sanatçılarını ve eserlerini tanımalarını; Türk dilinin inceliklerini keşfetmelerini; anlama, anlatma ve eleştirel düşünme becerileri ile (...)
 • 10. Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı

  Türk Dili ve Edebiyatı Dersi Öğretim Programı öğrencilerin; Türk edebiyatının ve kültürünün temel niteliklerini, önemli sanatçılarını ve eserlerini tanımalarını; Türk dilinin inceliklerini keşfetmelerini; anlama, anlatma ve eleştirel düşünme becerileri ile estetik (...)
 • 11. Sınıf Türk Edebiyatı

  Batı etkisinde gelişen Türk Edebiyatı’nın Cumhuriyet dönemine kadar olan sürecini, edebi eser seçkileri aracılığıyla, kültürel farkındalık kazandırarak incelemek, dönemin zihniyet değişikliklerini kavramayı sağlar. Haftada, her biri 40 dakikalık 4 ders. Öğretim (...)
 • 11. Sınıf Dil ve Anlatım

  Dünya ve Türk Edebiyatı’nın öğretici metinlerini ait oldukları kültürel dönemlere göre çözümlemek ve yorumlamak, öğrencilerdeki sorgulama becerisini geliştirir. Haftada her biri 40 dakikalık 2 ders. Öğretim ve Öğrenme Hedefleri Öğretici metin ile sanatsal (...)
 • 12. Sınıf Türk Edebiyatı

  Cumhuriyetle başlayan ve günümüze kadar gelen Türk Edebiyatı’nın eserlerinden seçilen örneklerde biçim, içerik ve estetik değerler incelenerek, öğrencilerdeki edebî zevk, sanatsal bakış açısı ve entellektüel birikim oluşturulur. Haftada, her biri 40 dakikalık (...)
 • 12. Sınıf Dil ve Anlatım

  Sözlü ve yazılı anlatım bireyin kendini ifade etme gücünü geliştirirken, ana diline ait dil bilincinin farkındalığını sağlar. 12A, 12B ve 12E şubelerinde haftada 40 dakikalık 4 ders, 12C ve 12D şubelerinde haftada 40 dakikalık 2 ders. Öğretim ve Öğrenme (...)

Aynı Bölümde

Beden Eğitimi ve Spor

Bilgi İletişim Teknolojileri

Biyoloji

Coğrafya

Din Kültürü

Felsefe

Fen Bilgisi Hazırlık

Fizik

Fransızca

Fransızca - Medyatek

Görsel Sanatlar

Kimya

Matematik

Müzik

Sağlık Bilgisi ve Trafik Kültürü

Tarih

Trafik Bilgisi ve İlk Yardım

Uluslararası İlişkiler

İngilizce

Bizi Takip Edin:
© 2013 Sainte Pulchérie Lisesi - Çukurluçeşme Sok. No: 7 Parmakkapı 34433 Beyoğlu / İSTANBUL
Tel: 0212 244 25 36 / 292 00 01 - Fax: 0212 252 70 24 / 244 56 79
Web tasarım: Istanbul IT Services | Web geliştirme: Florent Merlet