Bizi Takip Edin:
connexion
Lisemiz
Eğitim
Okul Hayatı
Öğrencilerin Yaşamı
Kültür ve Sanat
Küresel Eğitim
Yayın tarihi 11 Mayıs 2015

Uzaktan Eğitim-Moodle

"eSPrit"...

Sainte Pulchérie Lisesi öğrencilerine, 14000’i ABD’de olmak üzere tüm dünyada toplam 80000 siteyle uzaktan eğitimin lideri Moodle’nin (Modular Object-Oriented Dynamic Learning Environment) bir türü olan "eSprit" online öğrenme platformu aracılığıyla 10 yıldır uzaktan eğitim desteği sunmaktadır.

Öğrenciler, öğretmenler ve eğitim kaynakları arasında etkileşim yaratan bu sistem, çocuklarınızın online olarak derslere ulaşımına, tekrarlar yapmalarına ve sınavlara hazırlanmalarına olanak sağlamaktadır.

Uzaktan Eğitimin Öğrencilerimize Faydaları Nelerdir?

Her öğrencimiz öğretmenlerimiz tarafından hazırlanan online çalışma programından internet erişimi ve kendine ait şifresiyle, ücretsiz olarak yararlanabilmektedir.

Ayrıca öğrencilerimiz, öz değerlendirme sistemi sayesinde çalışmalarını ve gelişimlerini değerlendirmelerine, yanlışlarını kontrol etmelerine imkan sunan testlere erişebilmektedirler.

İstedikleri zaman sisteme giriş yapabilen öğrenciler, online öğrenme biçimlerini kişisel ritimlerine uyarlayabilmektedirler.

Öğrenciler ve öğretmenlere açık olan forum aracılığıyla fikir alışverişini destekleyen bu platform, öğrenme için etkili bir araçtır.

Öğrencilerimiz, öğretmenleri tarafından hazırlanan ve bu nedenle Lisemizin eğitimiyle birebir örtüşen uzaktan eğtiim platformu "eSprit" sayesinde önemli bir desteğe sahiptirler.

"eSPrit" Platformumuzdaki Değişiklikler

Sainte Pulchérie Lisesi, Türkiye’de uzaktan eğitim platformunu başlatan pilot kurumlardan biridir. Bu platform, eğitim teknolojilerini ön planda tutumak için, daimi teknik ve pedagojik gelişim göstermektedir.

Platform, her konu ve sınav hakkında tekrar programlarının kesin bir tanımını yapmakta ve her sınav için tek tip konu sunmaktadır. Bununla birlikte, online fikir alışverişine imkan veren ve öğretmenler tarafından kontrol edilen forumlarda öğrenciler birbirlerine yardım edebilmektedirler.

Çocuklarının öğrenme süreçlerinde onlara olabildiğince yakın olmayı isteyen ailelerin taleplerini göz önünde bulundurarak, ailelerin sistemdeki bütün derslerimize erişim sağlamalarına karar verilmiştir. Bundan böyle aileler de kişisel şifrelerini kullanarak paylaşımda olan eğitim kaynaklarımızın tümüne ve öğretmenlerin öğrencilere verdikleri tüm ev ödevlerine erişim sağlayacaklardır.

Aynı Bölümde

BYOD (Kendi Cihazını Kendin Getir) Programı: Sık Sorulan Sorular (FAQ)

Öğretmenlerin EDTECH Blogu (Educational Technology)

Türkçe Pedagojik Bir Blog "Sainte Pulchérie - Educational Technology"

Edtech Tanıtım Videosu

Sainte Pulchérie Lisesi Dijital Araçların Kullanım Şartnamesi (Öğrenciler)

Kişisel Bilgisayarların Kullanım Yönetmeliği “Kendi Cihazını Kendin Getir” Programı

"SPécialistes" öğrenciler

Bizi Takip Edin:
© 2013 Sainte Pulchérie Lisesi - Çukurluçeşme Sok. No: 7 Parmakkapı 34433 Beyoğlu / İSTANBUL
Tel: 0212 244 25 36 / 292 00 01 - Fax: 0212 252 70 24 / 244 56 79
Web tasarım: Istanbul IT Services | Web geliştirme: Florent Merlet