Bizi Takip Edin:
connexion
Lisemiz
Eğitim
Okul Hayatı
Öğrencilerin Yaşamı
Kültür ve Sanat
Küresel Eğitim
Yayın tarihi 11 Mayıs 2015

Öğretmenlerin EDTECH Blogu (Educational Technology)

Türkçe Pedagojik Bir Blog "Sainte Pulchérie - Educational Technology"

EBIT, "Eğitimde Bilişim ve İletişim Teknolojileri"ni ifade etmektedir. Aynı zamanda, EdTech (Educational Technology) olarak da bilinmektedir. İşte, dijital araçlarla bağlantılı eğitim uygulamalarımızın gelişimini takip edebileceğiniz bir blog!

Bloga buradan ulaşabilirsiniz.

Biz kimiz?
Bizler, Sainte Pulchérie Lisesi’nde (İstanbul) dijital teknolojilerin entegrasyonuyla ilgili düşünme sürecini yürütmekten sorumlu dört öğretmenden oluşan bir grubuz. Eğitim kadromuzun günlük hayatta dijital araç kullanımlarına destek oluyoruz. Ayrıca her ay, dijital araçlardan birini ele alarak okulumuzdaki öğretmenlere yönelik olarak, Türkçe-Fransızca olmak üzere iki dilde bir atölye (EBİT Cafe) düzenliyoruz.

Neden bu blog?
Dijital araçların eğitime entegre edilmesi, her zaman Sainte Pulchérie Lisesi eğitim kadrosunun önceliği olmuştur. 2013 yılında her şey, 2014 yılı aralık ayında hayata geçen 1:1 programımızın (bir öğrenci- bir bilgisayar) hazırlanmasıyla hız kazandı. Gerek Türkiye’de gerekse Fransa’da olsun, farklı okullardan ekiplerle birçok kez fikir alışverişinde bulunmaktan memnuniyet duyduk. Bu fikir alışverişlerinin eğitim vizyonumuzu belirlememizde önemli bir yeri oldu ve bu blogun, bu süreci yaşayacak diğer ekiplere faydalı olmasını umuyoruz.
Ayrıca bu blogun, velilerimizin de eğitim uygulamalarımızdaki gelişmeleri daha iyi takip edebilmelerine yardımcı olmasını umut ediyoruz.

Vizyonumuz
Yeni teknolojiler daha doğrusu dijital araçlar -çünkü çevrimiçi bir hayata gözlerini açan öğrencilerimiz için bu teknolojiler “yeni” değildirler- eğitime hizmet eden harika araçlardır. Bizce, bu araçlar her zaman eğitimin hizmetinde olmalıdırlar.

Stella (Matematik), Betül (İngilizce), Stéphane (Bilgisayar ve Biyoloji) et Sébastien (Fransızca ve Biyoloji)

edtech@sp.k12.tr

Aynı Bölümde

BYOD (Kendi Cihazını Kendin Getir) Programı: Sık Sorulan Sorular (FAQ)

Edtech Tanıtım Videosu

Sainte Pulchérie Lisesi Dijital Araçların Kullanım Şartnamesi (Öğrenciler)

Kişisel Bilgisayarların Kullanım Yönetmeliği “Kendi Cihazını Kendin Getir” Programı

"SPécialistes" öğrenciler

Uzaktan Eğitim-Moodle

"eSPrit"...

Bizi Takip Edin:
© 2013 Sainte Pulchérie Lisesi - Çukurluçeşme Sok. No: 7 Parmakkapı 34433 Beyoğlu / İSTANBUL
Tel: 0212 244 25 36 / 292 00 01 - Fax: 0212 252 70 24 / 244 56 79
Web tasarım: Istanbul IT Services | Web geliştirme: Florent Merlet