Bizi Takip Edin:
connexion
Lisemiz
Eğitim
Okul Hayatı
Öğrencilerin Yaşamı
Kültür ve Sanat
Küresel Eğitim

EdTech (Educational Technology)

 • BYOD (Kendi Cihazını Kendin Getir) Programı: Sık Sorulan Sorular (FAQ)

  “1:1 Laptop” programımızla ilgili sık sorulan soruları ve yanıtlarını bu yazıda bulabilirsiniz. Bu yazıda sorularınızın yanıtlarını bulamazsanız, “laptop@sp.k12.tr” adresine yazıp yanıt alabilirsiniz. Neden sınıfta bilgisayar kullanmak gerekli? "1:1 (...)
 • Öğretmenlerin EDTECH Blogu (Educational Technology)

  EBIT, "Eğitimde Bilişim ve İletişim Teknolojileri"ni ifade etmektedir. Aynı zamanda, EdTech (Educational Technology) olarak da bilinmektedir. İşte, dijital araçlarla bağlantılı eğitim uygulamalarımızın gelişimini takip edebileceğiniz bir blog! Bloga (...)
 • Edtech Tanıtım Videosu

  EdTech yani "Educational Technology", eğitimde yeni teknolojiler anlamına gelmektedir. Sainte Pulchérie Lisesi eğitim kadrosunun önceliği bilişim teknolojilerinin eğitime entegrasyonudur. Okulumuzun "1:1 laptop" programı hakkında hazırlanan videoyu (...)
 • Sainte Pulchérie Lisesi Dijital Araçların Kullanım Şartnamesi (Öğrenciler)

  Bilgisayar ağımıza erişebilmek için Lisenin tüm eğitim ekibi (idare, öğretmenler, idari kadro, öğrenciler) bir şartname imzalamak zorundadır. Öğrenciler için olan şartnameyi burada bulabilirsiniz. Lisenin bilgisayar ağı üzerindeki tüm faaliyetleriniz ve dijital (...)
 • Kişisel Bilgisayarların Kullanım Yönetmeliği “Kendi Cihazını Kendin Getir” Programı

  "Kendi Cihazını Kendin Getir" Programı Kişisel Bilgisayarların Kullanım Yönetmeliğini burada bulabilirsiniz. Kişisel bilgisayarların lisedeki kullanımı, “Dijital Araçların Kullanım Şartnamesi” ne ve aşağıdaki kurallara uyulmasını gerektirir: Öğrenci, her (...)
 • "SPécialistes" öğrenciler

  1:1 laptop programının uygulanmaya başladığı 2014-2015 eğitim öğretim yılından itibaren, öğrencilerimiz eğitimde yeni teknolojilerin geliştirilmesinde rol almaktadır. 1:1 laptop programı, öğrenme ortamını kolaylaştıran ve sürekli öğrenmeyi sağlayan bir (...)
 • Uzaktan Eğitim-Moodle

  Sainte Pulchérie Lisesi öğrencilerine, 14000’i ABD’de olmak üzere tüm dünyada toplam 80000 siteyle uzaktan eğitimin lideri Moodle’nin (Modular Object-Oriented Dynamic Learning Environment) bir türü olan "eSprit" online öğrenme platformu aracılığıyla 10 (...)
 • Bilgisayar, İnternet ve Sosyal Medyanın Güvenli Kullanımı

  Sainte Pulchérie Lisesi’nin Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Servisi hepimizin hayatını bütünüyle değiştiren ve değiştirmeye devam eden bilgisayar kullanımında güvenli internet ve sosyal medya kullanımı üzerine eğildi. Günümüzde bilgisayar ve internetin (...)

Aynı Bölümde

Disiplinler Arası Çalışmalar

Üç Dilde Eğitim

Bizi Takip Edin:
© 2013 Sainte Pulchérie Lisesi - Çukurluçeşme Sok. No: 7 Parmakkapı 34433 Beyoğlu / İSTANBUL
Tel: 0212 244 25 36 / 292 00 01 - Fax: 0212 252 70 24 / 244 56 79
Web tasarım: Istanbul IT Services | Web geliştirme: Florent Merlet