Bizi Takip Edin:
connexion
Lisemiz
Eğitim
Okul Hayatı
Öğrencilerin Yaşamı
Kültür ve Sanat
Küresel Eğitim
Yayın tarihi 11 Mayıs 2015

Disiplinler Arası Çalışmalar

Disiplinler arası çalışma, bir projeden, bir sorunsaldan hareketle konular arasında bağ kurmak, ortak araştırmalara teşvik etmek, bilgi ve onu tamamlayıcı ögeleri açık fikirlilikle ortaya koymaktır.

Lisemizde Disiplinler Arası Çalışmalar ...

- Disiplinler arası çalışmalar, ortak bir çalışma (inceleme ya da proje) için gerekli becerilerin birlikteliği olarak kabul edilmektedir. Bizler de lisemizde farklı seviyelerle disiplinler arası çalışmalar uygulamaktayız.
- Disiplinler arası çalışmalarla aynı zamanda öğrencilerimize birlikte çalışmalarını öğretmeyi ve aktarılabilir beceriler kazanmalarını sağlamayı hedeflemekteyiz.

Disiplinler Arası Çalışmalar Öğrencilerim Hizmetinde

Hazırlık sınıfından itibaren öğrencilerimiz, farklı disiplinlerden öğretmenlerle ve araştırmacı eğitimcilerle de iç içedirler. Bütün eğitimciler, öğrencilerin bilgisayar derslerinde geliştirdikleri eğitimde bilgi ve iletişim teknolojileri becerilerinin yanı sıra bilimle, matematikle, bilişimle, araştırmacılıkla, Fransızca vb.ile bağlantılı projeler de ortaya koymaktadırlar.

Bu projeler eğitim yılı içerisinde çeşitli şekillere bürünmektedirler: Aynı binada oturmakta olan kişilerin hayatının simülasyonu, sınıflar arası değişim blogları, derslerde deneyler yapmak, eğitim amaçlı geziler...

Disiplinler Arası Çalışmaların Amacı

Öğrencilere disiplinler arası çalışma ve proje eğitimi refleksi kazandırmak. Öğrenciler, sadece gelecekte değil, Fransızca sözlü sınavları, fen konuları ve de kulüp etkinlikleri çerçevesinde ihtiyaç duyacakları becerileri geliştirme fırsatı yakalayacaklardır.

Disiplinler Arası Çalışmaların Uygulanması

  • Hazırlık sınıflarında simülasyon oyunu
  • Hazırlık sınıfı öğrencilerine yönelik hazırlanacak disiplinler arası kartların, öğrencilerin öğrendikleri bütün konularla bağlarını ayrıntılandırılmak.
  • Bilimsel ya da matematik konularında değişim sınıflarına katılmak.
  • Kapadokya’da Fransızca ve bilim arasında bağ kuran keşif sınıflarından birine katılma. 2017 yılınınkini yakından tanımak için, buraya tıklayın.
  • Datça’da/Marmaris’te, çevre sorunları ve su sporları etrafında düzenlenen ve okulda fizik, kimya, biyoloji derslerinde öğretilenlerle doğrudan bağlantılı Mavi Sınıf’a katılmak. 2017 yılınınkini yakından tanımak için, buraya tıklayın.
  • Matematik Köyü’nde düzenlenen matematik sınıfına katılmak. 2017 yılınınkini yakından tanımak için, buraya tıklayın.
  • Fransızca derslerinde ortaya konan tekniklerle bağlantılı enerji temalı tartışmalar ortaya atmak.
  • Uzmanlarla videokonferanslar (fizikçi-astrofizikçi) gerçekleştirmek. Bir örnek izlemek için, buraya tıklayın.
  • Avrupa Nükleer Araştırma Merkezi (CERN) keşif gezisi. CERN gezisinin detaylarını görmek için buraya tıklayın.
  • Bütün disiplinlerden edinilen bilgilerin açığa çıkmasına olanak sağlayan Model Birleşmiş Milletler Konferansı’na Fransızca veya İngilizce olmak üzere katılmak. Fransızca konferanslardan örnekler görmek için buraya tıkalyın, İngilizce konferanslardan örnekler görmek için buraya tıklayın.

Aynı Bölümde

Üç Dilde Eğitim

Bizi Takip Edin:
© 2013 Sainte Pulchérie Lisesi - Çukurluçeşme Sok. No: 7 Parmakkapı 34433 Beyoğlu / İSTANBUL
Tel: 0212 244 25 36 / 292 00 01 - Fax: 0212 252 70 24 / 244 56 79
Web tasarım: Istanbul IT Services | Web geliştirme: Florent Merlet